Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pro krátký měsíc také kratší řada knižních novinek

Únor je nejkratší měsíc v roce a seznam knižních novinek ho délkou trochu kopíruje. Co ale chybí na kvantitě, rozhodně doženeme na kvalitě. Jako vždy je nabídka knižních novinek v naší městské knihovně velmi kvalitní. 

Silně zastoupené jsou jako vždy knihy českých autorů (V. Vondruška, Roman Cílek, Marta Kučíková, Dagmar D. Čechová, Eva Dolejšová, Hana Hrabáková aj.) oblíbené thrillery a detektivky (R. Bryndza, J. Patterson, D. Dán, M. Connelly) či romány pro romantické duše (knihy Pákistánská dívka, Tajemství, Oheň v srdci, Jeho banán, Rodina pro začátečníky, Rodinný hotel)

Trochu netradiční na „suchý únor“ je kniha Alkohol? Alkohol! od Daniela Pískovského, které nechybí humor, stejně jako knize Slovácko sa směje aj nesměje scénáristy Jaroslava Petra. Pozitivními příběhy z doby „covidové“ je zase nabitá kniha Když není čas na smutek od autorky Michaly Jendruchové. Těžké téma naopak prýští z knihy Smrt je všude Chálida Chalífa.

Letošní snahou bude obměna již zastaralejších encyklopedií a pořízení komiksů pro děti a mládež. Takže se mohou děti těšit na celkem tři nové knihy o vesmíru a také na tři komiksy. Zapomenout nesmím na novou knihu Pohádky skřítka Fantazíška z pera Moniky Peňáz Procházkové, velkopavlovické rodačky, která nám tři výtisky knihy velkoryse darovala. Za což jí ještě jednou moc děkujeme.

Dále bych moc ráda poděkovala všem čtenářům a čtenářkám, kteří nám nezištně darovali své knihy. Bohužel kvůli nedostatku místa musíme knihy často i odmítat a brát opravdu jen tituly novějšího data.

Seznam knižních novinek ZDE a pro ty, co si vybírají pohledem, si mohou prohlédnout i novinek.

Městská knihovna * Pro krátký měsíc také kratší řada novinek

 

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Lucie Gawlová / 23.2.2022