Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pro bohatší kulturní nabídku

Obohacení letní kulturní nabídky pro občany Velkých Pavlovic i pro návštěvníky města má představovat výstava amatérského fotografa Mariana Holenky z Častkova u Senice. Jedná se o autorskou výstavu, tedy o průřez celoživotní tvorbou autora, který brzy oslaví 60. narozeniny a který uvádí, že poprvé začal fotografovat ve svých 12 letech. Vybraný soubor fotografií připravili pro výstavu odborní pracovníci Záhorského osvětového střediska v Senici, jehož Fotoklub Marian Holenka trvale navštěvuje a přispívá do okresních, krajských i celonárodních fotografických soutěží. Odnáší si z nich také pravidelně přední ocenění, takže právě jeho tvorbu vybralo ZOS v Senici, aby slovenské fotografy reprezentovala z nás na Moravě. Mariana Holenku i jeho životní partnerku Yvett Tóth dobře známe také ze spolupráce velkopavlovických fotografů, neboť oba podporují projekty a aktivity města Velké Pavlovice, které se od roku 2010 konají ve spolupráce se ZOS v Senici.

Výstava byla otevřena vernisáží v pátek 15. června, hlavní úvodní slovo k výstavě přednesla její kurátorka, profesionální fotografka a pedagožka, dr. Petra Cepková z Bratislavy. Za slovenské partnery hovořil odborný pracovník ZOS v Senici, Tomáš Jurovatý, který je sám oceňovaným amatérským fotografem. Velký potlesk sklidil harmonikář - heligonkář Miroslav Zálešák, kterého si autor výstavy přivezl z domovského Častkova a který hrál nejenom v programu vernisáže, ale skvěle bavil hosty i po jejím skončení.

Pokud jste nestihli termín vernisáže, můžete si výstavu Mariana Holenky prohlédnout ve výstavním sále Městského úřadu Velké Pavlovice až do 31. července 2018.

Pro bohatší kulturní nabídku

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice / Foto: Jana Vondrová / 18.6.2018