Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Přivítejte jaro s knižními novinkami

Na první jarní dny si Městská knihovna Velké Pavlovice připravila pro své čtenáře nové knihy, které snad potěší široký okruh čtenářů. 

Téměř padesát nových knižních titulů obsahuje samozřejmě i největší knižní hity z letošního roku. Ať už jde o nový román Vlastimila Vondrušky Duch znojemských katakomb, další thriller Sharon J. Boltonové Malé temné lži, či nový díl Sestry série Bernarda Miniera.

Na poli detektivních románů se rozrostly knihy o autory Mary Higgins Clarkovou, Jorgena Brekke nebo Hakana Nessera. Pro čtenáře thrillerů máme připravenou novinku Hodina pravdy od Jamese Pattersona a Na dně od Rachel Caineové. Pro příznivce historické detektivky zase osvědčeného Stanislava Češku či Zuzanu Koubkovou, i nového autora Jiřího Dobrylovského. Nechybí další díl Volkera Kutschera Goldstein ani nový špionážní román Steva Berryho.

Milovníci historických románů se mohou těšit na nový román Hany Whittonové nebo Philippy Gregoryové.  K tomu jsme přidaly tituly, které nesmí chybět v žádném nákupu – romány pro ženy  (od Julie Cohenové, Petry Hülsmannové, Kathryn Taylorové, Petry Vernerové, Markéty Harasimové či Kate Quinnové) a dále psychologické romány či skutečné příběhy –  tentokrát od autorek Adele Parksové, Rosy Lilksomové, Jennifer Weinerové nebo Anny Strnadové. Za zmínku rozhodně stojí humoristická kniha Kateřiny Dubské.

Naučná literatura byla tentokrát trochu „za Popelku“ a musela se spokojit s pouze třemi tituly – jeden je psychologická kniha Buďte laskavější sami k sobě, kniha pro trénink paměti Nestárnoucí mozek a poslední titul Cvičíme v kanceláři snad ocení všichni, kdo mají sedavé zaměstnání.

Nejmenším čtenářům snad udělá radost dobrodružná velkoformátová kniha Franklin a Luna letí na měsíc, „hledací“ obrázková kniha Poldík a Pavlík, knihy o zvířátkách Knížkový pejsek a Havran nezbeda, obrázkový příběh Pejsek Tom a jak to začalo, či knihy na motivy filmů V hlavě, Toy Story: Příběh hraček. Novinkou pro malé čtenářky je Sněhurka hledá poklad, či Barbie ve hvězdách, pro větší Třetí čtení Johana s hlavou v oblacích od Petry Braunové. Fantasy příběh Strážci příběhů je pro změnu určený už náctiletým čtenářům či čtenářkám.

KNIŽNÍ NOVINKY  * březen 2019 - pro otevření seznamu klikněte ZDE

168271

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / 20.3.2019