Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Přivítali jsme děti ze skupiny Klíček k radosti

V pátek 18. května 2018 přišly poprvé do městské knihovny se svým pedagogickým doprovodem děti ze skupiny Klíček (k) radosti, která působí ve Velkých Pavlovicích od března letošního roku. 

Připravit aktivitu pro ty nejmenší je vždycky velkou radostí. Za pracovnice knihovny si přejeme, aby se u nás dětem opravdu líbilo. Snad o tom něco vypovídají i fotografie z akce.

Děti z „Klíčku“ prý mají v současné době v největší oblibě rozličné brouky, proto jsme akci také stejně pojmenovali, tedy „Máme rádi brouky“. V knihovně jsou to ovšem „brouci“, kteří bydlí na stránkách dětských knih a které přivedli do života dětí známí a oblíbení spisovatelé a ilustrátoři. Tak to pochopitelně musel být Jan Karafiát a jeho Broučci,  Ferda mravenec Ondřeje Sekory i milovaní Včelí medvídci Jiřího Kahouna. Přidali jsme i nedávno vydanou moderní pohádku Pavouk Čenda  o pavoučkovi, který se schoval do hodin a bydlí v nich společně s červotoči. My dospělí pochopitelně víme, že pavouk není brouk, ale dětem se stejně líbil.

Pro obohacení návštěvy jsme povídání o knížkách zpestřili výtvarnou aktivitou a dost času měly děti i na to, aby si knihovnu pořádně prohlédly.  Počasí v minulém týdnu bylo pro návštěvu dětí v knihovně zrovna jako dělané. Tak se zase uvidíme, až bude pršet.

Klíček k radosti poprvé na návštěvě městské knihovny

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Karolína Bártová / 22.5.2018