Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Přípravy na Velkopavlovické OSTATKY vrcholí

Po úspěchu loňského testovacího masopustního průvodu jsme se rozhodli za podpory místních příznivců našich tradic navázat na historii OSTATKŮ ve Velkých Pavlovicích. Probíhají organizační přípravy a nácviky dobových lidových tanců, scének a písní, například tanec pod šable, se s nadšením ujala jak naše stávající chasa, tak i chasa, která již má něco za sebou :-).

V průvodu nebudou chybět krojovaní ani klasické masopustní postavy – medvěd, kobyla, bába s nůší a další. Podle stanoviska etnologů je důležité navazovat na tradici, ale také se nebránit novotám. Proto v průvodu uvítáme báby a dědky v dobových oděvech, čerty, vodníka, rusalku, čarodějnice, roboty, Spider-many, vinné hrozny, zkrátka cokoliv co Vás napadne nebo máte doma ve skříni. Na průvod bude navazovat zajímavý program v místní Sokolovně.

Děkujeme Vám již nyní za zapojení a podporu při přípravách jak osobní, tak hmotnou či finanční.

Kdo se chce zapojit do příprav, či nás podpořit i jiným způsobem, sobota 6. února se blíží, tak nás neváhejte kontaktovat.

 

Za organizátory Zita Dvořáková, Jan Melichar, Zuzana Martinková
Hlavní organizátor akce - Ekocentrum Trkmanka Velké Pavlovice,
www.ekocentrum-trkmanka.com


 

Nácvik tance pod šable - Velkopavlovické ostatky se blíží...

 

Foto © 2016 Archiv Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice

 


 

 

 

 


20-01-2016-BK