Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Připravte se na změny v jízdních řádech!

Od 14. prosince 2008 se na Hodonínsko a Břeclavsko rozšiřuje Integrovaný dopravní systém Jihomoravského kraje (IDS JMK). Shrnujeme základní informace o této změně:

• v integrované dopravě spolupracují regionální autobusy, vlaky i městská doprava. Spoje jsou vzájemně lépe provázané a mají povinnost na sebe v rámci možností čekat. Jediná jízdenka koupená u řidiče autobusu třeba v Hodoníně platí pro cestu autobusem, vlakem a v Brně i dalších městech městskou dopravou. Pro jednu cestu stačí jedna jízdenka.

• stávající autobusové linky jsou nahrazeny novými linkami označenými pro větší přehlednost třímístným číslem. Na plánku, který obdrží každá domácnost do schránky na počátku prosince, velmi snadno zjistíte, kudy která linka vede. Stačí si pamatovat číslo autobusu, který do Vaší obce jezdí, nemusíte luštit tabulky označující jeho směr.

• stejně jako dříve si cestující mohou koupit jízdenku přímo u řidiče autobusu. Navíc je možné si papírovou jízdenku koupit předem a při nástupu si ji označit stejně jako v brněnské městské dopravě. Prodej jízdenek zabezpečují železniční stanice a autobusová nádraží.

• cestující, kteří cestují veřejnou dopravou denně, mohou využít výhodné předplatní jízdenky. Ty platí pro cestování v pracovní dny i o víkendu po stanovenou dobu (měsíc, 3 měsíce nebo rok) a jsou až o čtvrtinu levnější než běžné jízdenky. Koupíte je na vlakových a autobusových nádražích a na poštách.

• dosud používané čipové karty zůstávají v platnosti. Je s nimi možné platit v autobusech dopravce, který je vydal. Jízdenky však s nimi stojí stejně jako při platbě v hotovosti.

mění se systém žákovského jízdného. U řidiče v autobusu již nebude možné koupit zlevněné žákovské jízdenky. Pokud děti a studenti jezdí každý pracovní den, vyřídí si na předprodejních místech po předložení žákovského průkazu předplatní jízdenky. Pokud jezdí jenom na internáty jedenkrát týdně, využijí univerzální žákovské jízdenky.

cenu za jízdné si nyní můžete spočítat předem sami. IDS JMK je rozdělen na zóny představující určité území. Každá zóná má třímístné číslo. Kolik zón na své cestě využijete, pro tolik zón musíte mít jízdenku. Za jízdné zaplatíte vždy stejně, ať jedete přes stejné zóny vlakem nebo s libovolným autobusovým dopravcem. Před cestou si stačí spočítat na plánku sítě počet zón, kterými projedete, a hned víte, jaký obnos si máte nachystat.

• Pokud jedete na kratší vzdálenost, je možné, že budete moci využít tzv. úsekovou nebo dvouúsekovou jízdenku. Úseky jsou vyznačeny na jízdních řádech vlevo a i pro ně je možné koupit předplatní jízdenku. Při cestě bez přestupu vám řidič vydá takovou jízdenku, jaká je pro vás nejvýhodnější.

• jízdní řády všech linek včetně vlaků, autobusů i městské dopravy, plány sítě i ceník jízdného - zkrátka všechny potřebné informace najdete na jednom místě: na webových stránkách www.idsjmk.cz. Můžete zavolat i na telefon 5 4317 4317 volba 1. Složitější dotaz můžete poslat na email: info@kordis-jmk.cz. Poradí Vám i na vlakových a autobusových nádražích.

 

 Nové jízdní řády platné od 14. prosince 2008 si můžete vyhledat  ZDE

25-11-2008