Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Přípravné práce pro stavbu rozhledny vrcholí

Stavbou opěrného lešení vrcholí přípravy na vlastní stavbu rozhledny nad Velkými Pavlovicemi. Stavební firma Teplotechna a. s. Ostrava postupuje dle časového harmonogramu a na stavaře čeká rozhodující týden. Přiblžně v jeho polovině by světlo světa měla spatřit nová dominanta vrcholu vinařské trati Nadzahrady.

V současné době se pracuje na obkladu budov zázemí vápencovými kameny a také na posledním ošetření dřevěné kulatiny, která je uložena v prostorech Zemědělského družstva V. Pavlovice. 

Vlastní stavba je očekávána s velkým napětím a bude se určitě těšit zájmu mnoha pozorovatelů. Jedná se o unikátní stavbu s nesouměrným tvarem. Necháme se tedy překvapit, jak se stavba rozhledny stavařům podaří zvládnout a zda se bude její tvar líbit. Jen samotné lešení je nyní vidět z dálky mnoha kilometrů a svou mohutností dává tušit, že stavba bude určitě mimořádně náročná.

 

Rozhledna bude postavena za několik málo dnů, lešení již stojí ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Foto © 2009
Ing. Zdeněk Karber

17-04-2009