Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Připravil jsem se - přišel jsem - postoupil! Do celostátního kola!

První účast a hned postup do celostátního kola – takto by se ve stručnosti dal shrnout fantastický úspěch trojčlenného družstva, které soutěžilo v Dějepisné soutěži gymnázií. Studenti Radek Hrábek, Vlastimil Jurečka a Petr Machač prokázali nejen rozsáhlé vědomosti v letošním tématu, jímž bylo období první a druhé československé republiky, ale také týmového ducha! Z 22 škol Jihomoravského kraje, které se do soutěže přihlásily, mohly do celostátního kola postoupit jen čtyři. Je symbolické, že místem klání byla bývalá studovna Masarykovy univerzity, dnes jedna ze zasedacích místností Krajského úřadu. Studenty přivítali zástupci Krajského úřadu i brněnského magistrátu.

Celostátní kolo proběhne v Chebu 20. listopadu 2014. Gymnázium Velké Pavlovice na této prestižní soutěži bude ale reprezentovat pozměněné družstvo. Dva ze soutěžících, Radek a Vlastimil, budou tou dobou už studenty vysokých škol. Věřím ale tomu, že nový tým na úspěchy svých kolegů dokáže spolehlivě navázat.

 

Studentům ke skvělému úspěchu velmi blahopřejeme!

Mgr. Pavla Míchalová


Fotogalerii z dějepisné soutěže studentů gymnázií
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2014 Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

10-04-2014 PV