Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Přineste staré fotky a nádobí po babičce, žádá ekocentrum

Napsali o nás; Břeclavský deník, 19.7.  - Zachytit život předků chtějí nadšenci ve Velkých Pavlovicích na Břeclavsku. Tamní Ekocentrum Trkmanka proto chystá novou výstavu protkanou historií. Aby mohla vzniknout, žádá o spolupráci obyvatele města.

Jeden cíl výstavy je prostřednictvím fotografií ukázat, jak dřív vypadala práce na poli, vinici nebo ve sklepě. „Uvítáme i rodinné snímky ze křtin, svateb i místních slavností, jako jsou ostatky nebo hody,“ uvedla ředitelka ekocentra Zita Dvořáková.

Dál stojí o půjčení starého nářadí, původních součástí krojů a dobového nádobí. „Všechny originály vrátíme nepoškozené zpět majitelům. Přivítáme i dobrovolníky, kteří mají zájem s námi výstavu připravit,“ vzkázala Dvořáková.

Historické fotografie dávají dohromady už nějakou dobu také v Hustopečích. K vidění jsou na sociální síti Facebook. „Sbírám staré fotografie patnáct let, díky tomuto nápadu mám možnost prohlédnout si další snímky,“ ocenil obyvatel města Pavel Košulič.

Text: Aneta Beránková,  http://breclavsky.denik.cz / 19.7.2017