Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Přijďte se seznámit s Věrou Fojtovou!

Městská knihovna Velké Pavlovice vás všechny tímto srdečně zve na dnešní setkání, které se uskuteční ve výstavním sále velkopavlovické radnice ve čtvrtek 16. března od 18 hodin.

Spisovatelka Věra Fojtová je totiž v současné době jedinou v celé České republice známou autorkou, která žije v našem regionu (v Novosedlích na Mikulovsku), dříve by se asi psalo, že žije na našem okrese. Od dob Jana Kostrhuna náš region takovéhoto spisovatele neměl. S jejími knihami se pravidelně setkáváme již téměř 15 let.

Milovníkům klasické české detektivky se jistě trefila do vkusu pětidílnou detektivní sérií spojenou postavou kriminalisty Otakara Kuby. Detektivní příběhy se odehrávají na jižní Moravě: Tramín s příchutí krve, Ryzlink ostrý jako nůž, Nevěrné ženy pijí sauvignon, Vražedné chardonnay, loni vyšla, prý poslední z nich, Zrádná frankovka. 

Nejvíce svých věrných a spokojených příznivce však má u nás Věra Fojtová mezi čtenáři a čtenářkami historických románů. Jejím prvním historickým románem byla kniha „Odpusť nám naše viny“, která usiluje o vyrovnání se s událostmi konce 2. světové války. Historii svého milovaného Valašska v 17. století zpracovává spisovatelka v románu „Čas havranů“, historické období 18. století pak v napínavém románu „Prokletí lipovského dvora“. K válečnému období, jehož odkazy a důsledky jsou v obcích na Mikulovsku stále zapsány v paměti lidí, se znovu vrátila v knize, která vypráví o odsunu Židů do Terezína, jmenuje se „Neviditelná zranění“.

Po loňském roce, kdy byli všichni pozvaní hosté literárních besed ze vzdálenějších krajů, přijede tentokrát spisovatelku, která je opravdu „naše“. Na setkání budete všichni srdečně vítáni. Nezapomeňte si také přinést autorčinu knihu k podpisu.

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice / 16.3.2017