Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Přijdou za hudbou. Pětkrát

Napsali o nás; Břeclavský deník – 31.7.2013 * Velké Pavlovice – Bude to premiéra, která má být počátkem nové tradice. Velkopavlovičtí připravují Prázdninové slavnosti hudby aneb Pět večerů s různými hudebními žánry. „Myslím si, že zájem bude mezi turisty i místními. Soudím tak podle návštěvnosti na nedávném koncertě Jaroslava Hutky. Lidi nedostanou jen víno nebo meruňky, ale i něco navíc,“ zamýšlel se například Martin Prokeš, manažer velkopavlovického Presúzního sboru.

Ten vystoupí v prvním večeru společně s venkovskou dudáckou muzikou Bedrník. „Každý večer bude jiný žánr, s nímž se lidé běžně nesetkají. To jsou například právě dudáci. Příští týden navíc přijede delegace z družebního města Echenon, dohromady asi čtyřicet lidí. Koncerty pro ně budou zpestřením,“ říká starosta Velkých Pavlovic Pavel Procházka.

Stejně jako Prokeš se domnívá, že o program budou mít lidé zájem. Hudební vystoupení totiž oživí opravené Ekocentrum Trkmanka či blízký fotbalový areál.

„V ekocentru je nádherné prostředí, konečně pro něco takového máme důstojné prostory. Když se sejde sto až sto padesát lidí, vytvoří se skvělá atmosféra. Rádi bychom z této akce udělali novou tradici,“ vyprávěl starosta.

Představí se i několik domácích muzikantů. Kromě Presúzního souboru jakou to Musica animae nebo cimbálka Medicimbal.

„Snažíme se, aby to nebylo moc drahé, takže využíváme i místní kapely. Zatím netušíme, jaká bude účast, protože akcí je v regionu každý týden opravdu hodně. Na druhou stranu, žánrů je tam hodně a vybrat by si měl skoro každý. Nechtěli jsme jen třeba týden s country, ale různorodý program,“ dodal.

Podle Dagmar Švástové, která měla skladbu programu na starosti, existovala i varianta, že by koncerty nebyly v jednom týdnu, ale po měsíci. „Nakonec jsme zvolili týden. Chtěli bychom využít turistické sezóny a návštěvy Francouzů. Při výběru jsem oslovovala hudebníky od nás a zároveň i odjinud, aby lidi poznali také něco jiného. Například u dudáků si nepamatuju, že by v Pavlovicích někdy něco takového bylo,“ sdělila.

O rockový rozruch se postarají slovenští Kabát revival. „Tip jsme na ně dostali v družební Senici, kde účinkovali na festivalu. Měli velký úspěch. Naši nabídku rádi přijali, protože mohou přijet na Moravu. Budou to zahraniční hosté,“ pokračovala s nadsázkou.

Závěr koncertního týden obstará vážná hudba od Musica animae. „Myslím si, že k nedělnímu podvečeru se to bude hodit. Půjde o slavnostnější završení týdne. Doufáme, že se akce ujme. Když bude zájem, vrátíme se k tomu zase za rok,“ dodala Švástová.

 

Rovnost – Břeclavský deník; autor příspěvku Lukáš Ištvánek

 


 

Pozvání na premiérový ročník
Prázdninových slavností hudby aneb Pět večerů s různými hudebními žánry...

 

Plakát ke stažení ve formátu PDF na celé PRÁZDNINOVÉ SLAVNOSTI HUDBY 2013
* otevřete kliknutím ZDE

 

 

 

 

31-07-2013-BK