Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Přidejte se k nám a vyrobte pro PTÁČKY KRMÍTKA

Jak může malé ptačí tělíčko vydržet teploty hluboko pod bodem mrazu? Ptáci se v mrazech promění v načepýřené koule, což funguje v podstatě jako péřový spacák. Ale zdaleka nejdůležitější je pro ně možnost každý den se pořádně najíst. Shánění potravy je ale pro ptáky značně problematické, zvlášť když krajinu pokryje souvislá vrstva sněhu. Dostatek potravy je ovšem nezbytný k nashromáždění energie na udržení tělesné teploty a především na přežití mrazivé zimní noci.

Proto jsme na Ekocentru Trkmanka připravili výtvarnou dílničku, ve které jsme tvořili krásná dřevěná krmítka, která nejenom ozdobí naše okna nebo zahrady, ale nakrmíme naše ptáčky, aby nám v zimě nehladověli a přežili do jara, kdy jim zase připravíme budky na hnízdění.

Sešlo se nás tu spoustu… malých i velkých… a hlavně všichni byli plni elánu do tvoření. Kladívka bouchala tak, že se to rozléhalo celým Ekocentrem. Na fotografiích v příloze se můžete přesvědčit, že vyrobená krmítka jsou nejenom praktická, ale i krásná. K tomu si děti vytvořily také malá závěsná krmítka z borovicových šišek, které obalily semínky s tukem.

Rozzářené oči nebyly jenom ty dětské, ale zejména tatínků či dědečků, kteří se ve vzpomínkách vraceli do svých dětských let. Na závěr při odchodu každý obdržel návod jak a čím krmit ptáčky v zimně, a samozřejmě balíček plný slunečnicových semínek.

Děkujeme našim sponzorům, kteří nás při této akci podpořili a to Truhlářství pana Slámy z Rakvic, panu Klimešovi z Lamino Hustopeče, Moravské Agře a Raiffeisen Agro Morava, spol. s r.o., panu Stanislavu Maňákovi z firmy MontyWoodBuild za podporu této akce také panu místostarostovi Ing. Zdeňku Karberovi.

 

Už se na vás zase těšíme 28. února 2013 ve výtvarné dílničce na téma ptačí budky.

 

Tým Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice * www.ekocentrum-trkmanka.com

 


 

Fotogalerie I. * Výroba krmítek pro ptáčky na Ekocentru Trkmanka
- otevřete kliknutím ZDE

Fotogalerie II. * Výroba krmítek pro ptáčky na Ekocentru Trkmanka
- otevřete kliknutím ZDE

 

Foto © 2012 Archiv Ekocentra Trkmanka

 


 

www.ekocentrum-trkmanka.com

 

 

 

13-12-2012-BK