Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Přidáváme k vánočním knihám

Ještě v lednu přidává Městská knihovna Velké Pavlovice do svého fondu novinky, které se na pultech knihkupectví objevily těsně před Vánocemi a které patří jistě do seznamu těch u čtenářů  nejoblíbenějších.

Z dětských knih jsou to především nové díly humoristického Deníku malého poseroutky a historické fantasy Hraničářův učeň, pro dívky vyšla nová knížka Věry Řeháčkové, pro mladší čtenáře zase novinka Petry Braunové.

Dospělí čtenáři si jistě pochutnají na nových thrillerech Sharon Boltonové, Roberta Bryndzy, Michela Bussiho, Lindy Castillo, Karla Cubecy, Toma Egelanda, Kateřiny Janouchové či Kena McClureho. Klasické detektivky jsme rozšířili o novinku Karin Slaughter nebo českého autora Pavla Renčína.

Čtenářky snad potěší nové romány Sabine Ebertové, Kataríny Gillerové, Nory Robertsové, Hany Whittonové, po velmi dlouhé době se objevila nová historická romance Elizabeth Chadwickové. Skutečné příběhy se odrážejí v románech Ochutnávačka, Odložený život nebo Ukradené dětství Kamily, pro milovnice české povídkové tvorby jsou určeny tři díly Povídek ke kávě.

Na závěr chceme uvést novou knihu britského autora Simona Mawera, která se jmenuje Pražské jaro a v níž se světoznámý spisovatel společenským románem znovu vrací k moderní české historii.

Seznam NOVÝCH KNIH měsíce ledna 2019 * otevřete kliknutím ZDE

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / 11.1.2019