Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Příběh o kaprech zakončilo zasněžené vánoční městečko

To všechno se událo v pátek 20. prosince 2019 v Městské knihovně, protože již tradičně poslední pátek před Štědrým dnem patřil našim malým čtenářům a jejich předvánočnímu tvoření. A samozřejmě ke knihovně patří čtení knih a k Vánocům patří téma vánoční.

A tak menší i větší děti si nadšeně poslechly veselé povídání chlapce Dušana o tom, co všechno veselého se může přihodit při takovém prodeji kaprů před Vánocemi. 

A poté, co nás nejen předvánoční čas, ale i příběh z knihy Mikuláš, Ježíšek, pan Vrána a my z pera Miloše Kratochvíla přivedl do vánoční atmosféry, začalo tvoření a vyrábění, při kterém se tentokrát zapotili hlavně rodiče. Ti totiž skvěle pomáhali těm menším doslova vydolovat vykrojené tvary vloček, sněhuláků a či stromečků z neposlušných raznic, aby si jejich ratolesti mohly vyzdobit dle své fantazie polovinu ořechu, ze kterého se stala v dětských rukou a podle vlastního nápadu originální vánoční ozdoba na stromek nebo jen tak na pověšení. A protože dětská fantazie je bezedná, tak byl co kus, to naprostý originál.

Větší slečny se ve stejném čase a za poslechu vánočních koled pustily do tvoření zasněženého městečka, kdy z nabílených kartonových krabic od mlék vytvořily domečky a které jim pomohly rodičovské zkušené ruce vyřezat jejich nevšední okna a dveře. Pak už je stačilo domečky doplnit větvičkami a vločkami a vzniklo krásné malé zasněžené městečko, které nám nyní zkrášluje knihovnu hned u vstupu vedle kniho-stromečku.

Městská knihovna * Zimní tvoření s předčítám vánočních příběhů

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Eva Sadílková / 3.1.2019