Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Při procházce na čerstvém vzduchu se můžete poučit i pobavit

Zpestření při procházce v lesoparku u vlakové zastávky, anebo u rybníka na ulici Nádražní, najdete na a uvnitř dřevěných otevíratelných destiček - cedulek, které byly umístěny na dřevěné kůly. 

Mechanismus je naprosto jednoduchý - nejprve si přečtete otázku - ta je napsána na horní části cedulky. Pak si tipnete správnou odpověď, následuje hřeb - odklopení vrchní části - správnou odpověď naleznete uvnitř. Bingo, mám bod :-)!

Některé otázky jsou docela jednoduché, to proto, aby je dokázaly zodpovědět i děti. Ty náročnější a složitější jsou určeny pro dospělé, studenty, nebo pro jedince zapálené do nauky o stromech, tady odborně řečeno do dendrologie. 

Akce je dočasného charakteru, poněvadž je vše uděláno za pár korun a provizorně. Jednotlivá stanoviště budou do budoucna překážet při údržbě zeleně a také se na nich určitě podepíší povětrnostní podmínky. 

Takže rychle do terénu a luštit :-)! Stezka má pro dnešní dobu jednu obrovskou výhodu. Obě její části se nachází v katastru města, takže v rámci jejich zdolávání rozhodně neporušíte přísná nařízení Vlády ČR. 

Město Velké Pavlovice * "Stromová" naučná stezka, která vzdělá děti i dospělé

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / Foto: Petr Hasil / 1.3.2021