Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

PŘEŽILY a užily si žůža dobrodrůža :-), děti na Trkmance

Od 7. do 13. července 2015 se na Ekocentru Trkmanka konal přírodovědný kurz s názvem
„Přežít aneb Ať je žůžo dobrodrůžo“.

První den nás provázelo opravdu teplé počasí. Vyzbrojeni pokrývkou hlavy, dostatkem tekutin a svačinou jsme se vydali trénovat nohy při vycházce ke kapli sv. Urbana. Dozvěděli jsme se, kdo je to svatý Urban a proč hlídá „naše“ vinohrady a také jaké odrůdy se pojí ke šlechtitelské stanici.

Další den, nás čekalo neméně teplé počasí a proto jsme se rozhodli přizpůsobit. Protože na Havajských ostrovech bývá stejně tropické počasí, jako bylo v těchto dnech u nás, zažili jsme v Ekocentru Havajskou párty. S vlastnoručně vyrobenými havajskými sukýnky jsme roztančili celé nádvoří.

Ve čtvrtek jsme se v rámci hry postavili hladovému opičákovi, který si hlídal svou nastřeženou potravu a i v této zkoušce jsme obstáli.

Poslední den jsme se vydali na rozhlednu Slunečná, podívat se na to naše okolí pěkně z výšky. Celý kurz je za námi. Přežili jsme, ve vinohradě se neztratíme, na Havaji nás nerozeznají od domorodců, zvládneme i zabojovat o vlastní zásoby, ale nejlépe se máme stejně doma!

 

Za vedoucí tábora Ing. Yveta Košťálová, Ekocentrum Trkmanka Velké Pavlovice * www.ekocentrum-trkmanka.com


 

Fotogalerii z přírodovědného kurzu pro děti na Ekocentru Trkmanka
s názvem "Přežít aneb Ať je žůžo dobrodrůžo" otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice

 

 


14-07-2015-BK