Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Převor z Břevnova zavítá do Velkých Pavlovic

Již tento pátek se rozezní zvony kostelů ve Velkých Pavlovicích,
aby spolu s mnoha dalšími v celé naší zemi přivítaly návštěvníky Noci kostelů.

Významnou duchovní celebritou v bohatém programu, který připravili velkopavlovičtí Orli na pátek 28. května 2010, je Prokop Siostrzonek. Převor Benediktinského arciopatství v Břevnově přijal pozvání do Velkých Pavlovic již v loňském roce při vystoupení Presúzního sboru v Praze. Všichni jsou zváni na jeho SLOVO a DISKUZI od 18 hodin.

Od půl osmé se velkopavlovický kostel promění ve velkou koncertní síň a posluchači mohou slyšet díla velikánů hudby Dvořáka, Händela, Mozarta a dalších, v podání komorního souboru Musica Animae, chrámového sboru Laudamus, Scholy Boží děcka, Žesťového kvinteta a Presúzního sboru.
 
Brány kostela ve Velkých Pavlovicích a prostor před ním se však otevře již v 16 hodin pro děti a mládež při programu OREL PRO DĚTI, kdy jsou připraveny soutěže a “malování na chodníku“ pro všechny.

V našem malovaném kraji jsou nepřehlédnutelnými dominantami kostely, které zdobí každou dědinku, městečko i město. Přesto se nabízí otázka: „kdy jste navštívili a prohlédli si jednu z nejstarších architektonických a uměleckých památek ve Vašem nejbližším okolí“?

Pokud Vaše odpověď zní: „již je tomu dávno nebo ani neznám, neprohlédl jsem si místní kostel, …“ právě nyní máte jedinečnou možnost přijít do kostela na kulturní program, na prohlídku, jen tak... a navíc v noci.

Noc kostelů 2010 je pozváním pro objevení krás pod staletými klenbami. Budete mít zde možnosti setkání na vlnách hudby, před tajemnými obrazy významných postav dějin, v rozhovoru o prostých i velmi hlubokých věcech – zde všude můžeme nacházet sami sebe i své blízké v jiných překvapujících souvislostech a dostávat se tak za obzor každodenního porozumění světu. Takových příležitostí – zdá se – není dnes až zas tak mnoho.

 

Více informací o Noci kostelů a aktuální program je na www.nockostelu.cz
Za Orel jednota Velké Pavlovice Martin Prokeš, tel: 606 685 594

 

Pozvánku a program NOCI KOSTELŮ 2010 ve Velkých Pavlovicích otevřete kliknutím ZDE

 

 

25-05-2010-BK