Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Presúzní sbor vystoupil v pražském Břevnovském klášteře

Po jedenácti měsících od premiérového představení Balady o rudém vínu opět velkopavlovický Presúzní sbor vystoupil v Praze. V sobotu 18. dubna 2009 se rozezvučely originální velkopavlovické písně v historických prostorách areálu Břevnovského kláštera, kde se sjeli delegáti ze 14 zemí na kongres FICEP.

Mezinárodní federace pro sport, kulturu a vzdělání (FICEP) sdružuje sportovní asociace a kromě evropských zemí jako Francie, Itálie, Německo, Švýcarsko a dalších, jsou také zastoupeny země Afriky jako například Kamerun a Madagaskar. Česká republika je v tomto sdružení reprezentována Orlem.

Presúzní sbor měl tak jedinečnou možnost vystoupit v umělecky cenném a dodnes obdivovaném klášteře, vůbec nejstarším  klášteře na českém území, který byl založen roku 993 pražským biskupem sv. Vojtěchem a knížetem Boleslavem II. Pobožným.

Představený kláštera, známý převor Prokop Siostrzonek ocenil velkopavlovické vystoupení a hodlá oplatit návštěvu ve Velkých Pavlovicíh, bude jako významný host při Noci otevřeného kostela 29. května 2009.

Presúzníci nebudou mít však dlouhý čas pro odpočinek, protože již v následujícím týdnu v úterý jsou  pozváni znovu do hlavního města na první den mezinárodního veletrhu Víno & Destiláty 2009, aby doprovodili svým vystoupením program Den vín z České republiky. Vinařský fond, který organizuje tento den na veletrhu, si objednal hned dvě vystoupení Presúzníků.

 

Všechny Vás tedy srdečně zveme na úterý 28. dubna 2009 k hlavnímu pódiu pravého křídla
Průmyslového paláce výstaviště v Praze – Holešovicích,
kde Presúzní sbor bude účinkovat ve 12.00 a ve 14.00 hodin.

 

Presúzní sbor s převorem Břevnovského kláštera Prokopem Siostrzonkem

 

 

23-04-2009