Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Presúzní sbor pokřtil nové CD Balada o rudém vínu v Praze

Praha, 16. 5. 2008 – V pátek odpoledne si odbyla pražskou premiéru skladba Balada o rudém vínu, která vznikla při netradičním hudebním setkání Presúzního sboru se zpěvačkou Šárkou Markovou (hlavní role v muzikálech Pomáda, Bídníci a Miss Saigon). Společná píseň vypráví o tom, co se může stát dívce z Prahy, která přijela na návštěvu vinného sklepa. Symbolicky, tak po velkopavlovické premiéře v sobotu 3. května 2008 na veřejnosti, se celý Presúzní sbor vydal naopak nyní do Prahy.

V rámci doprovodného programu vinařského veletrhu Víno & Destiláty 2008 bylo slavnostně pokřtěno CD singlu stejného názvu – Balada o rudém vínu, které obsahuje právě zmíněnou skladbu pro Šárku Markovou a také „lidový chorál“ Presúzního sboru píseň Skleničko, skleněná. Nový singl byl pokřtěn vítězem soutěže vín O zlatý pohár veletrhu Víno & Destiláty 2008  v kategorii šumivých vín – Matthias Pinot-Chardonnay sektem z vinařství Proqin, Velké Němčice.

 

 

Více informací:  www.presuznisbor.cz

Martin Prokeš, manažer souboru, Tel: 606 685 594

O Presúzním sboru

Presúzní sbor patří do kategorie tzv. mužáckých sborů (tvoří jej výhradně pánové). Vznikl, resp. transformoval se z dlouholeté pěvecké spolupráce jeho členů s uměleckým vedoucím Romanem Veverkou. Základ tvoří právě jádro, které spolu připravovalo nejrůznější pěvecké projekty během posledních 10 let. To vše má vliv právě na specifický repertoár sboru, který přesahuje obvyklé lidové zpívání. Presúzní sbor prezentuje nejen staré lidové písně svého regionu, a to v netradičních úpravách, kde staví na přesně propracovaném vícehlasu, ale také vlastní nové autorské písně. O to cennější je, že vznikají přímo v jeho zpěvácké základně především z tvorby nejstaršího člena Jaroslava Hejla.
Během své činnosti a účinkování si získal díky netradičním úpravám a repertoáru své příznivce, ale také kritiky, což obojí znamená, že zpívá a tvoří svým osobitým způsobem. Pro Presúzní sbor je podstatné předávat to nejlepší, co ve zpěvácích je, přenášet tuto energii dál a s dědictvím lidové písně zacházet novým, živým tvůrčím způsobem. Zkrátka staré dobré víno podávat v nových nádobách. Tak, aby vynikla jeho nadčasovost a dostalo se co nejblíže našemu srdci.

 

O CD „Dámy v červeném“

Známý moderátor, diskžokej a hudební producent Martin Hrdinka se rozhodl vyjádřit svoji celoživotní lásku k moravskému vínu a vybral si „ svoje“ červené víno. K uvedení tohoto vína na trh připravuje vydání nového CD s pracovním označením „Dámy v červeném“, které bude výběrem hitů předních zpěvaček české populární hudby. K symbolickému mužskému zakončení alba byl přizván Presúzní sbor z Velkých Pavlovic, který právě v těchto dnech dokončil svoje první natáčení.