Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

PRESÚZNÍ SBOR na Vinařovi roku v Praze

Vystoupení a písně Presúzního sboru jsou neodmyslitelně spojeny s vínem, a proto také „muži z presúza“ nemohli chybět v programu slavnostního galavečera u příležitosti vyhlášení soutěže Vinař roku 2010 na Slovanském ostrově v Paláci Žofín v Praze. V repertoáru písní tentokrát došlo k jedinečnému spojení žánrů, když společně zpívali s vycházející mladou hvězdou opery Markétou Mátlovou.

V tomto roce se jednalo již o druhou cestu velkopavlovických zpěváků do našeho hlavního města, protože již v měsíci dubnu rozezvučely originální písně sboru sály pražského výstaviště v rámci doprovodného programu Den vín z České republiky při mezinárodním veletrhu Víno a destiláty 2010.

Členové Presúzního sboru z Velkých Pavlovic musí nyní intenzivně zkoušet, protože v jarních měsících příštího roku je čeká premiérová cesta do Francie, kam jsou pozváni na turné po Alsasku a závěrečné vystoupení v Evropském parlamentu ve Štrasburku.

Martin Prokeš, Presúzní sbor Velké Pavlovice, Praha 19. 8. 2010

 


Vycházející hvězda operní scény Markéta Mátlová co by zpěvačka Presúzního sboru.

 

 

25-08-2010-BK