Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Presúzní sbor míří za křtem nového CD do Prahy

Šárka Marková a Presúzní sbor pokřtí nové CD "Balada o rudém vínu" v Praze

Velké Pavlovice, 9. května 2008 - Na cestu do Prahy v pátek 16. května 2008 se připravuje celý velkopavlovický Presúzní sbor, který společně se zpěvačkou Šárkou Markovou veřejnosti představí a slavnostně pokřtí nový „singl“ Balada o rudém vínu.

Ve dvě hodiny po pátečním poledni v rámci doprovodného programu veletrhu Víno & Destiláty 2008 na hlavním podiu ve Střední hale Průmyslového paláce výstaviště v Praze-Holešovicích zazní píseň Balada o rudém vínu, která měla premiéru v sobotu 3. května 2008 ve Velkých Pavlovicích a vznikla při netradičním hudebním setkání Presúzního sboru se zpěvačkou a šansoniérkou Šárkou Markovou.

Skladbu pro Šárku Markovou napsal umělecký vedoucí Presúzního sboru Roman Veverka a text složil písničkář Vít Šujan. Píseň bude také následně zařazena do výběrového alba Dámy v červeném, které připravuje hudební publicista a producent Martin Hrdinka. Budou na něm již osvědčené hity dvaceti předních českých zpěvaček jako Heleny Vondráčkové, Lucie Bílé, Věry Špinarové, ale třeba i Ewy Farné. Velkopavlovický Presúzní sbor se na něm představí ještě jednou, a to díky bonusové písni Skleničko skleněná.

 

Z vystoupení Šárky Markové a Presúzního sboru akci "Balada o rudém vínu"
(sobota 3. května 2008, Sokolovna ve Velkých Pavlovicích)

 

 

Více informací: www.presuznisbor.cz

 

O Presúzním sboru

Presúzní sbor patří do kategorie tzv. mužáckých sborů (tvoří jej výhradně pánové). Vznikl, resp. transformoval se z dlouholeté pěvecké spolupráce jeho členů s uměleckým vedoucím Romanem Veverkou.

Základ tvoří právě jádro, které spolu připravovalo nejrůznější pěvecké projekty během posledních 10 let. To vše má vliv právě na specifický repertoár sboru, který přesahuje obvyklé lidové zpívání. Presúzní sbor prezentuje nejen staré lidové písně svého regionu, a to v netradičních úpravách, kde staví na přesně propracovaném vícehlasu, ale také vlastní nové autorské písně. O to cennější je, že vznikají přímo v jeho zpěvácké základně především z tvorby nejstaršího člena Jaroslava Hejla.

Během své činnosti a účinkování si získal díky netradičním úpravám a repertoáru své příznivce, ale také kritiky, což obojí znamená, že zpívá a tvoří svým osobitým způsobem. Pro Presúzní sbor je podstatné předávat to nejlepší, co ve zpěvácích je, přenášet tuto energii dál a s dědictvím lidové písně zacházet novým, živým tvůrčím způsobem. Zkrátka staré dobré víno podávat v nových nádobách. Tak, aby vynikla jeho nadčasovost a dostalo se co nejblíže našemu srdci.

 

O CD „Dámy v červeném“

Známý moderátor, diskžokej a hudební producent Martin Hrdinka se rozhodl vyjádřit svoji celoživotní lásku k moravskému vínu a vybral si „ svoje“ červené víno. K uvedení tohoto vína na trh připravuje vydání nového CD s pracovním označením „Dámy v červeném“, které bude výběrem hitů předních zpěvaček české populární hudby. K symbolickému mužskému zakončení alba byl přizván Presúzní sbor z Velkých Pavlovic, který právě v těchto dnech dokončil svoje první natáčení.  

Martin Prokeš, manažer souboru, Tel: +420 606 685 594