Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Přepište dějiny velkopavlovických hasičů!

I tak by se dal popsat uplynulý soutěžní víkend, kterého se zúčastnily týmy našich hasičů. V sobotu 3. června se konala soutěž v požárním útoku v Pasohlávkách, která byla zařazená do Břeclavské hasičské ligy. Zároveň s tím se konalo i okresní kolo také v požárním útoku, což by nebylo až tak zvláštní. Co se však na soutěži událo, na to už tak zvyklí nejsme.

Začneme u mužského týmu. Tomu se jednokolová soutěž v rámci BHL až tak nepovedla a skončil na 9. místě, i když jsme určitě pomýšleli na lepší umístění. Hned poté následovalo okresní kolo mužů v požárním útoku, které se oproti klasickému útoku běží na takzvané nástřikové terče, které jsou specifické tím, že se časomíra zastaví až v případě, kdy soutěžící do terčů nastříkají 10 litrů vody. No a okresní kolo, to už byla jiná písnička. Našim hasičům se podařil hned první pokus s časem 34,08s. Druhé kolo bohužel skončilo dřív, než začalo kvůli ulitému startu, a protože druhý pokus nám podle pravidel nebyl umožněn, sbalili jsme si hadice a ukončili tímto působení na okresním kole. Na krásný výsledek nám však naštěstí stačil výsledek z prvního kola, a tak jsme se mohli premiérově radovat z 3. místa na okrese!

Následovala soutěž žen v rámci BHL. Naše ženy běžely teprve druhou soutěž v novodobé historii našeho sboru. Ale na výkonu to vůbec nebylo znát. Na to, že před měsícem ještě nebylo jisté, jestli tým žen vůbec složíme dohromady, tak ženy předvedly precizní výkon. S časem 22,00s skončily na krásném 1. místě a celou soutěž tak vyhrály! V pokračující sezóně, která je prakticky na svém začátku, se tak máme zřejmě ještě na co těšit.

Třešničkou na našem hasičském dortu už byla jen kategorie smíšený dorost. Naši dorostenci vkročili do sezóny už na předchozí soutěži krásným časem pod 20 vteřin, bohužel však útok zhatil červený praporek za porušení pravidel kvůli přešlapu u čáry odstřiku u proudařů. No ale pojďme zpět na soutěž do Pasohlávek. Běžela se na jedno kolo, takže nebylo místo pro jakoukoliv chybičku, která by už nešla opravit v kole druhém. A naši dorostenci nezklamali, zaběhli totiž svůj vůbec nejlepší čas v historii 18,96s, díky čemuž skončili na úžasném 3. místě, což je první umístění na stupních vítězů, v jejich krátké historii, která čítá zatím jednu kompletní sezónu. I dorostenci tedy nastartovali sezónu krásně a necháme se překvapit, jaké na nás čekají výsledky v dalších kolech Břeclavské hasičské ligy.