Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Premiérový EKOFESTIVAL na Ekocentru Trkmanka

Sobota 22. června 2013 přivítala krásným počasím a zajímavým celodenním programem návštěvníky na premiérovém Ekofestivalu na Ekocentru Trkmanka ve Velkých Pavlovicích. Ekofestival pořádala poprvé příspěvková organizace Ekocentrum Trkmanka spolu se svým zřizovatelem Městem Velké Pavlovice a akciovou společností Hantály.

Počasí nám po celý den přálo, na nádvoří se vystřídaly různé hudební žánry v podání několika účinkujících. Při zahájení jsme se zaposlouchali do tónů a zpěvu skupiny z Kobylí v Hnízdě rej, po ní následovalo krásné duo děvčat z Velkých Pavlovic Barbory Grůzové a Elišky Vomáčkové.  Ke svým rodným kořenům se vrátil Josef Kralovič se svou skupinou Marián & Úlety, pak přišel čas vystoupení, na který čekalo spoustu účastníků a to Tomáš Kočko a jeho Orchestr. Třešničkou na závěr bylo další duo z Velkých Pavlovic Karolína Osičková a Jan Míchal ml..

Pro ty co nepřišli jen tak posedět byly připraveny různé přednášky zaměřené na životní prostředí O bylinkách, O přírodě v našem okolí – sysli, Fair Trade, Třídění odpadů a šetření životního prostředí, prezentace společností Fosfa a.s. Břeclav a Sonnentor, s.r.o. Čejkovice.

Účastníci měli možnost ochutnat další „premiérovku“ a to guláš z hlívy ústřičné v podání týmu Charlieho andílci. Ráno jsem měla obavu, že plný kotel tohoto guláše je pro nás velké sousto, ale v podvečer jsme stěží vyškrábali pět porcí. Zajímavých novinek na občerstvení byla na Ekofestivalu spousta – nové břeclavské pivo Kanec a Delegát, pravá Malinovka, bio čaje, bio káva, bio víno, bio mošty. Děvčata z naší kuchyně nezapomněla na sladkou tečku a připravila fantastické šátečky z listového těsta s pudinkem a meruňkou.

Pro malé a velké byly připraveny různé aktivity. V malém sálku to byla výtvarná ekodílnička, ve výtvarné dílně řemesla jak se zpracovává vlna a možnost vyzkoušet si plstění přímo s odborníky z Občanského sdružení Stránské, s Brontosaury různé aktivity a kvízy. Zájem byl velký, jak u malých tak i dospělých účastníků.

A nádvořím se po celý den neslo „néééé“, které ve skutečnosti, jak poznamenal pan Kočko znamenalo ano, protože „béé“ vydávali živé ochočené ovečky, které byly největší atrakcí pro děti.

Nesmím zapomenout na poděkování všem, bez kterých by se Ekofestival nepodařilo zrealizovat … za různé formy podpory patří poděkování Městu Velké Pavlovice, společnosti Hantály a.s., společnostem Fosfa a.s., Sonnentor s.r.o., Point4me, Vinselekt Michlovský, Spolku Víno z Velkých Pavlovic, Pekařství Jitka Pláteníková, organizaci Hnutí Brontosaurus, Veronica, Nesehnutí a Na zemi, Grawebu, Ekolampu a samozřejmě mým spolupracovníkům za vynikající organizaci.

Mnoho účastníků se loučilo s přáním setkat se zase na stejném místě za rok na dalším ročníku Ekofestivalu. Protože chceme, aby se Ekofestival stal jednou z tradičních aktivit našeho Ekocentra, tak věříme, že příští rok v červnu zase na shledanou.

Bc. Zita Dvořáková, MSc, vedoucí příspěvkové organizace


 

Odkazy na bohaté fotogalerie z I. ročníku EKOFESTIVALU
na Ekocentru Trkmanka najdete pod obrázkem...

 

Foto © 2013 Archiv Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice

 

Fotogalerii z I. ročníku EKOFESTIVALU na Ekocentru Trkmanka * část    I. * otevřete ZDE
Fotogalerii z I. ročníku EKOFESTIVALU na Ekocentru Trkmanka * část   II. * otevřete ZDE
Fotogalerii z I. ročníku EKOFESTIVALU na Ekocentru Trkmanka * část  III. * otevřete ZDE
Fotogalerii z I. ročníku EKOFESTIVALU na Ekocentru Trkmanka * část  IV. * otevřete ZDE
Fotogalerii z I. ročníku EKOFESTIVALU na Ekocentru Trkmanka * část   V. * otevřete ZDE
Fotogalerii z I. ročníku EKOFESTIVALU na Ekocentru Trkmanka * část  VI. * otevřete ZDE

 

 


 

 

www.ekocentrum-trkmanka.com

 

 

 

 

25-06-2013-BK