Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Předvolební kampaň nanečisto

V rámci výuky občanské výchovy v 7. ročníku Základní školy Velké Pavlovice jsou žáci seznamováni s principy demokracie, jehož jednou z hlavních součástí jsou svobodné volby. 

Je potřeba, aby si uvědomili důležitost volebního práva a že je v jejich zájmu, podílet se na rozhodování ve své zemi. Proč je důležité jenom nestát v pozadí a pouze nedávat verbálním způsobem průchod negativním emocím na adresu systému, ale skutečně se pokusit něco změnit. 

A stejně jako mohou ovlivnit zatím pouze fungování života ve škole prostřednictvím třídní samosprávy či přes žákovský parlament, tak za nějaký čas stejným způsobem mohou ovlivňovat život v obci, kraji nebo i ve státě. 

Takže si pro začátek vyzkoušeli, jakým způsobem oslovit občany v rámci své předvolební letákové kampaně. Je to jenom malý krůček ke skutečným možnostem, ale třeba se z některých stanou budoucí zastupitelé, poslanci či prezident. 

Snad Vás osloví jejich program!

Základní škola * Předvolební kampaň v sedmé třídě, na zkoušku

Text: Mgr. Veronika Prokešová, pedagog Základní školy Velké Pavlovice / 27.4.2021