Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Předvánočními dílničkami jsme vstoupili do adventu - Den otevřených dveří na ZŠ

Dnem otevřených dveří jsme letos v základní škole přivítali adventní čas. Předvánoční tvoření, které naše škola pořádá již pátým rokem, se tradičně konalo v sobotu 30. listopadu 2019 od dvou do pěti hodin odpoledne.

Návštěvníci, kteří ve velkém počtu začali přicházet již od druhé hodiny, si opět mohli prohlédnout celou školu včetně nově zrekonstruovaných učeben fyziky a jazykové učebny.

K vidění byla také zvedací plošina umožňující bezbariérový přístup. Významné práce realizované ve škole v posledních dvou letech mohli všichni zhlédnout na fotografiích vystavených ve třídě 9.B na 2. stupni základní školy.

Při příchodu dostali děti a jejich rodiče kartičku, do které jim paní učitelky po absolvování programu v dílničce daly razítko. Nabídka činností v dílničkách byla velmi rozmanitá. Děti si mohly vyrobit papírový vánoční svícínek, ozdoby na stromeček z drátků a korálků, hvězdičku z korku, mramorovanou svíčku, vánoční přáníčka z barevného papíru nebo dozdobit perníčky cukrovou polevou. Ve fotokoutku je paní učitelky vyfotografovaly s různými vánočními dekoracemi a v poslední dílničce napsaly dopis Ježíškovi. V nové učebně fyziky mohli hosté vidět různé chemické pokusy.

V obou tělocvičnách školy byla připravena sportovní odpoledne – ve velké nově zrekonstruované tělocvičně se odehrával turnaj v badmintonu, v malé tělocvičně si děti mohly vyzkoušet svoje sportovní dovednosti ve stolním tenisu, na kruzích nebo v dalších disciplínách.

I v letošním roce provázela Den otevřených dveří oslava výročí – tentokrát třicetiletého výročí „sametové revoluce“. Žáci si pod vedením svých učitelů připravili mnoho zajímavých výtvarných i literárních prací, které si mohli hosté prohlédnout v přízemí v budově 2. stupně, kde byla nainstalována výstava žákovských prací s názvem 30 let svobody. K vidění zde byly dobové tiskoviny a knihy, psací stroj, mixér, staré fotoaparáty, diapozitivy a další zajímavé předměty. Děti určitě zaujala i velmi pěkná výstava „retro“ hraček v budově 1. stupně. Atmosféru celého dne dotvořila předvánoční výzdoba školy, o kterou se postaraly paní učitelky a vychovatelky školní družiny.

Když si návštěvníci prohlédli všechny prostory školy a vyrobili si předvánoční dekorace, mohli se zastavit ve vyzdobené školní jídelně a občerstvit se teplým čajem a dobrou bábovkou, kterou jim připravily naše kuchařky. Zde odevzdávali také kartičky s razítky, za které pak dostávali drobné dárky.

Vzhledem k tomu, že počet návštěvníků předčil všechna naše očekávání, troufáme si letošní Den otevřených dveří zhodnotit opět jako velmi úspěšný a domníváme se, že se stal tradiční předvánoční akcí Velkých Pavlovic. Všem zaměstnancům školy za jeho přípravu moc děkujeme.

Závěrem bychom chtěli všem - zaměstnancům, rodičům, zřizovateli a široké veřejnosti
popřát krásné prožití blížících se vánočních svátků a šťastný nový rok.

Základní škola * Vánoční Den otevřených dveří na Základní škole Velké Pavlovice

Text: Mgr. Michal Rilák, ředitel Základní školy Velké Pavlovice & Mgr. Halka Buryová, zástupce ředitele / Foto: Archiv Základní školy Velké Pavlovice / 2.12.2019