Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Předvánoční tvoření potřetí

Stejně jako loni a předloni, i letos se v Základní škole Velké Pavlovice uskutečnil v sobotu 2. prosince od 14 do 17 hodin tradiční Den otevřených dveří. Jako každoročně si mohli návštěvníci – rodiče, děti, babičky a dědečkové prohlédnout vyzdobené prostory naší školy a v dílničkách si vyrobit předvánoční dekorace a drobné vánoční dárky.

Program v dílnách byl opravdu pestrý. Děti si mohly vyrobit Mikuláše, čerty nebo andělíčky z papíru, ozdobit cukrovou polevou perníčky, „namramorovat“ si vánoční svíčku, vytvořit krabičku z ruličky od toaletního papíru, z pytlíčků od čaje vyráběly hvězdičky a přáníčka nebo navštívily alchymistickou dílnu.

S hotovými výrobky se návštěvníci odebrali do vánočně vyzdobené školní jídelny, kde si mohli v klidu posedět, napít se čaje a ochutnat výborné bábovky, které jim upekly kuchařky školní jídelny.

Doprovodný program byl také velmi bohatý. Rodiče si mohli prohlédnout všechny prostory základní školy. Na 1. stupni je zaujala výstava adventních věnců, které děti vyráběly ve školní družině, na 2. stupni zhlédli výstavu výtvarných prací žáků. V malé tělocvičně se gymnastickými prvky na nářadí pochlubila děvčata ze zájmového kroužku gymnastiky, ve velké tělocvičně si chlapci zahráli zápas ve florbalu. Na schodech v budově 1. stupně si pak vyslechli vánoční písně, které pro ně připravili žáci pátých ročníků se svými učiteli.

Den otevřených dveří přilákal do naší školy opět mnoho návštěvníků a myslím si, že odcházeli spokojeni. Poděkování patří všem zaměstnancům základní školy, kteří se na jeho přípravě podíleli a přispěli tak svým dílem ke krásné předvánoční atmosféře.

Mgr. Halka Buryová, zástupkyně ředitele Základní školy Velké Pavlovice

Slovíčko s poděkováním ředitele ZŠ ke Dnu otevřených dveří….

Jsem rád, že již třetím rokem Den otevřených dveří konaný touto formou na základní škole těší všechny zájemce o tuto akci. Přítomní rodiče, vyjadřující nadšení a chválu škole, se už teď těší na příští rok plný dalších překvapení. Den otevřených dveří, nesoucí se v duchu Vánoc, je pěknou tečkou v závěru tohoto kalendářního roku v naší škole.

Všem zaměstnancům, kteří se podíleli na této akci, moc děkuji. Děkuji i rodičům, babičkám, dědečkům, hostům, starostovi města a dalším jeho představitelům, kteří se přišli podívat.

Mgr. Michal Rilák, ředitel Základní školy Velké Pavlovice

Základní škola * Den otevřených dveří potřetí

Text: Mgr. Halka Buryová & Mgr. Michal Rilák, Základní škola Velké Pavlovice / Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice / 4.12.2017