Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Předvánoční tvoření již počtvrté na základní škole

Den otevřených dveří, který se již tradičně konal v Základní škole Velké Pavlovice první prosincový den v sobotu odpoledne, se opět nesl v duchu příjemné vánoční atmosféry a tvoření v dílničkách. Pravou atmosféru nám pomohlo dotvořit počasí, neboť od rána padal sníh, který pokryl vánoční stromek před budovou školy a její okolí.

Návštěvníci, kteří ve velkém počtu začali přicházet již od druhé hodiny, si opět mohli prohlédnout celou školu včetně nově zrekonstruované sportovní haly. Při příchodu dostali děti a jejich rodiče kartičku, do které jim po absolvování programu v dílničce paní učitelky nalepily vánoční samolepku. I letos byla nabídka velmi pestrá. Děti si mohly vyrobit skleněný vánoční svícen, čertíka na špejli, letícího andělíčka, papírový vánoční stromeček, různá zvířátka z oříšků, ozdobit si přívěšek na krk, dotvořit papírovou předlohu pískováním nebo dozdobit perníčky cukrovou polevou.

Předvánoční atmosféru doplnila krásná vánoční výzdoba v budově 1. stupně, o kterou se postaraly paní učitelky a paní vychovatelky, a dvojí vystoupení dětské cimbálové muziky „Palička“, jejíž zpěváky bylo slyšet již od vstupu do školní budovy. 

V obou tělocvičnách školy byla připravena sportovní odpoledne – ve velké tělocvičně mohli návštěvníci zhlédnout trénink badmintonu s profesionálním trenérem, v malé tělocvičně si mohli vyzkoušet svoje sportovní dovednosti.

Druhým tématem, které provázelo letošní Den otevřených dveří, bylo nedávné stoleté výročí založení Československé republiky. Žáci si pod vedením svých učitelů připravili mnoho zajímavých výtvarných i literárních prací, které si mohli hosté prohlédnout ve 2. patře budovy 1. stupně a v přízemí v budově 2. stupně, kde byla instalována výstava ke 100. výročí založení republiky. Velký zájem vyvolala také třída plná vystavených „retro“ věcí v budově 1. stupně, ve které byl k vidění např. starý psací stroj, žehličky, fotoaparáty, dřívější školní pomůcky a další zajímavé předměty.

Když si návštěvníci prohlédli všechny prostory školy a vyrobili si předvánoční dekorace, mohli se zastavit ve vyzdobené školní jídelně a občerstvit se teplým čajem a dobrou bábovkou, kterou jim připravily naše kuchařky. Zde odevzdávali také kartičky s nalepenými samolepkami, za které pak dostali drobný dárek.

Domníváme se, že se letošní Den otevřených dveří opět vydařil, o čemž svědčí i vysoká účast a spokojenost návštěvníků. Všem zaměstnancům školy za jeho přípravu moc děkujeme.

Závěrem bychom chtěli Vám všem, a to jak zaměstnancům, žákům, tak i rodičům, zřizovateli a široké veřejnosti popřát krásné prožití blížících se vánočních svátků a šťastný celý příští rok.

ZŠ * Den otevřených dveří na Základní škole Velké Pavlovice

Text: Mgr. Michal Rilák, ředitel ZŠ V. Pavlovice a Mgr. Halka Buryová, zástupkyně ředitele ZŠ V. Pavlovice / Foto: Archiv ZŠ V. Pavlovice / 3.12.2018