Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Předvánoční tvoření aneb Den otevřených dveří na základní škole

V naší škole se stalo již tradicí, že Den otevřených dveří se koná v adventním čase, který je plný očekávání Vánoc. Adventní době byl přizpůsoben i letošní Den otevřených dveří, který se konal v sobotu 3.12. od 14 do 17 hodin.

Již patnáct minut před druhou hodinou před školou postávaly hloučky dětí a rodičů, které netrpělivě čekaly, až se dveře školy otevřou. Protože se i letos Den otevřených dveří nesl  v duchu předvánočního tvoření, čekalo na děti mnoho dílniček, ve kterých si mohly vytvořit vánoční dekorace a drobné dárky.

Po vstupu do školy dostaly děti papírovou kartičku, na níž byl vytištěn seznam dílniček, které mohly navštívit. Program v dílnách byl opravdu pestrý. Děti si mohly vyrobit krásné papírové hvězdičky, strašidelné čertíky, prostřihávané zelené vánoční stromečky, ozdobit cukrovou polevou perníčky, z chvojí a ozdob vytvořit vánoční svícny, namalovat hedvábný šáteček, udělat panáčka ze šišek, z korálků navléknout náhrdelník nebo navštívit alchymistickou dílnu.

Na závěr tvoření dostaly děti v každé dílně do své kartičky razítko. S kartičkou plnou razítek se pak s rodiči vydaly do krásně vyzdobené školní jídelny, ve které na ně čekalo překvapení v podobě sladké odměny. Rodiče, babičky a dědečkové si v jídelně v klidu poseděli, napili se čaje a ochutnali výborné koláče, které jim upekly kuchařky školní jídelny.

Doprovodný program byl také velmi bohatý. Rodiče si mohli prohlédnout všechny prostory základní školy. Zaujaly je krásně vyzdobené třídy i prostory školní družiny, ve kterých si děti pohrály a vytvořily drobné vánoční dekorace. Ve velké tělocvičně mohli zhlédnout badmintonový turnaj a v malé tělocvičně se svými gymnastickými sestavami pochlubila děvčata ze zájmového kroužku gymnastiky. Na schodech v budově 1. stupně si pak vyslechli koledy, které pro ně připravili žáci čtvrtých ročníků se svými učiteli.

Domnívám se, že Den otevřených dveří se nám letos opět vydařil. Všichni odcházeli spokojeni s náručí plnou výrobků. Poděkování patří všem zaměstnancům základní školy, kteří se na přípravě Dne otevřených dveří podíleli a přispěli tak svým dílem ke krásné předvánoční atmosféře.

Mgr. Halka Buryová, zástupkyně ředitele

Závěrem:
Jsem rád, že již druhým rokem Den otevřených dveří konaný touto formou opět potěšil všechny rodiče, kterých přišlo letos ještě více než v loňském roce. Vánoční atmosférou obklopení  rodiče, vyjadřující spokojenost a obdiv škole, se už teď těší na příští rok (v pořadí již třetí) plný dalších překvapení. Tato, možná začínající tradice, nesoucí se v duchu Vánoc, je pěknou tečkou na závěr tohoto kalendářního roku v naší škole. Za to všem zaměstnancům, kteří se podíleli na akci, moc děkuji. Přeji všem zaměstnancům školy, žákům, rodičům, ale i ostatním občanům hezké vánoční svátky a šťastný nový rok 2017.

Mgr. Michal Rilák, ředitel ZŠ

Text: Mgr. Halka Buryová, Mgr. Michal Rilák, Základní škola Velké Pavlovice / Foto: Archiv ZŠ Velké Pavlovice / 5.12.2016

ZŠ * Vánoční Den otevřených dveří na základní škole