Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Předškoláci byli pasováni do řad školáků

Školní rok 2008-09 skončil. Dětem nastávají dny volna, sladkého nicnedělání a odpočinku od každodenních školních povinností. Jsou však mezi námi i tací, kteří se již dnes do školy dychtivě, nedočkavě a plni zvědavosti těší. Jsou to samozřejmě budoucí prvňáčci, jež byli o posledním týdnu právě uplynulého školního roku slavnostně pasováni do řad právoplatných školáků.

Ceremoniálu pasování se ujal starosta města Ing. Pavel Procházka. Přítomny byly také všechny paní učitelky z Mateřské školy ve Velkých Pavlovicích v čele s paní ředitelkou Jiřinou Zigovou.

Všech 17 dětí, které začnou od 1. září 2009 navštěvovat 1. třídu základní školy, si spolu s přáním spousty jedniček a úspěchů, přiťuklo dětským šampuskem. S darovanou knihou od pana starosty v ruce vykročili budoucí prvňáčci pravou nohou vstříc své první „velké“ životní etapě.

Pasování se stalo pro všechny přítomné velmi dojemnou chvílí. Především rodiče si v tento okamžik uvědomili, že jejich ratolestem pomalu končí ryze bezstarostné dětství. Po prázdninách jim nastanou dny plné nejen her, ale i povinností.

 

Všem prvňáčkům přejeme nádherné prázdniny a úspěšné zahájení školní docházky!

 

27-06-2009