Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Předsedkyně Parlamentu ČR Miroslava Němcová navštívila studenty Gymnázia Velké Pavlovice

Dne 26. ledna 2011 naši školu navštívila předsedkyně Parlamentu České republiky paní Miroslava Němcová. Když konečně v jedenáct hodin a patnáct minut dorazila, seděli jsme již se svými spolužáky ze septimy, oktávy, 3. a 4. ročníků v aule gymnázia. Všichni jsme byli velmi zvědaví, jak na nás paní předsedkyně zapůsobí, protože ji známe pouze z televizních obrazovek. Většina očekávala striktní političku, ale do auly vstoupila milá, klidná a sebevědomá dáma.

Po krátkém uvítání nás začala zasvěcovat do života v politice. Snažila se nám vysvětlit problematiku politického dění v našem státě a vyvrátit naše mylné představy o jednáních poslanecké sněmovny i celé vlády. Nejčastější výtkou, se kterou se na ni lidé obrací, je zdlouhavost projednávání tolik potřebných zákonů. Vysvětlila nám, že každý den se ve sněmovně projedná a schválí aspoň jeden zákon nebo novela zákona; toto ovšem veřejnost nevidí. Dokonce přivezla na ukázku návrh zákona ve vytištěné formě, abychom pochopili, že na jeden papír se opravdu nevejde.

Celou hodinu, kterou jsme s ní strávili, se nám snažila nastínit momentální problémy z jiného úhlu pohledu. Před koncem besedy jsme samozřejmě měli prostor pro naše dotazy. Paní předsedkyně nám sdělila své osobní názory (např. na státní maturity), ale i své zkušenosti s politikou. Než se s námi rozloučila, neopomněla nás na oplátku pozvat do Prahy, prohlédnout si sněmovnu na vlastní oči. Když jsme všichni odcházeli, bylo vidět, že beseda s paní předsedkyní Němcovou pro nás znamenala víc, než jen pouhé zameškání vyučování.

Eliška Veverková a Karel Otáhal, septima

 

Fotogalerii z návštěvy Miroslavy Němcové na Gymnáziu Velké Pavlovice
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

28-01-2011-BK