Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Předprodej vstupenek na Festival otevřených sklepů byl zahájen!

Ve dnech 21. - 22. března 2009 se v regionu Modré Hory bude konat Festival otevřených sklepů. Na tuto unikátní akci, na které vinaři předvedou, jaké nevídané kousky s vínem umí, je k dispozici pouze 2000 vstupenek. Zakoupit vstupenku je možné již teď jedině na stránkách festivalu: www.otevrenesklepy.cz . Prezidentem prvního ročníku Festivalu otevřených sklepů je profesor Vilém Kraus.

Pan profesor Vilém Kraus, legenda českého a moravského vinařství, se stal prezidentem prvního ročníku Festivalu otevřených sklepů. V rámci svých možností přislíbil také účast na otevírání všech čtyř festivalů v letošním roce.

„Pan profesor Kraus naši nabídku přijal jako vždy se vší skromností. Řekl, že se mu vlastně nikdy nepodařilo přimět moravské vinaře k větší spolupráci například pro vytvoření společné značky vína, která by jejich obec, region nebo dokonce celou Moravu reprezentovala," řekl po schůzce Juraj Flamik. „Pan profesor Kraus řekl, že právě proto fandí všem vinařským akcím, na kterých vinaři spolupracují a společně se prezentují. Myšlenku i organizaci festivalu velmi ocenil," dodává Juraj Flamik.

Profesor Kraus je známý jako pedagog, šlechtitel, vynálezce nových systémů vedení révy na vinici, neúnavný propagátor vzdělanosti vinařů i konzumentů vína a zakladatel vinařského spolku Moravín. Je také zřejmě prvním tuzemským vinařským odborníkem, kterého ocenil i prezident. V roce 2004 mu Václav Klaus udělil Medaili Za zásluhy o stát v oblasti vědy.

03-02-2009