Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Prázdninové čtivo je připraveno na výlet na dovolenou

Blíží se čas prázdnin, čas dovolených. A spousta čtenářů a čtenářek naší městské knihovny si balí do kufru na odpočinkové dny knihy na čtení. A ani letos je snad nabídkou prázdninových knižních novinek nezklameme. 

Regál s novinkami nepostrádá jako vždy debuty z řad krimi románů a thrillerů (Tiché dítě, Pomsta, Pod hladinou, Volný pád, Ztracené střípky, Ve stínu, Henryho tajemství). Příznivci české beletrie mohou sáhnout po historickém románu Koniášův klíč, prvotině Hezký, ale narovnej se, Láska v bačkorách, Houpačky, Cyklistka od Poncarové nebo Francouzský manžel od K. Janečkové.

Stejně horké jako počasí budou i romány pro ženy – například Dar osudu od B. T. Bradford, Námi to končí Colleen Hooverové nebo Letní sázka, Láska přes oceán nebo Kočovná nevěsta od Iny Lorentzové. Kdo má raději náročnější čtivo, může sáhnout po knize Žena číslo 99, Řekni vlkům, že jsem doma nebo První šifra. Humorem pobaví kniha Babičky na tahu.

Originální čtení zaručeně poskytne kniha Sestry od Kamily Hladké, která vypráví o řeholních sestrách čtyř generací, která boří veškeré stereotypy a mýty, které o nich kolují. Nechybí samozřejmě ani novinky pro menší či větší dětské čtenáře a naučná literatura. 

Nahlédněte do přiložené fotogalerie, protože fotografie vždy řeknou více než slova... 

A nakonec chci moc poděkovat dárcům, kteří nám obohatily fond svými dary. 

Seznam žhavých NOVINEK pro letošní žhavé léto * ke stažení ZDE

Městská knihovna * Prázdninové čtivo pro naše knihomoly

Text: Lucie Gawlová, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: Lucie Gawlová / 24.6.2021