Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pravá vánoční pohoda

Skutečnou vánoční pohodou dýchne na návštěvníky starobylá Skalica na Slovensku. Zážitek to byl o to větší, že jsme ve středu 19. prosince přijeli na koncertní představení České mše vánoční Jana Jakuba Ryby, kterou připravila ZUŠ v Senici společně se ZUŠ v Hodoníně, přidal se i pěvecký sbor Gymnázia Hodonín a také někteří absolventi obou základních uměleckých škol.

V nádherných prostorách bývalého jezuitského kostela, nyní přetvořeného na kulturní stánek s výbornou akustikou, jsme se mohli zastavit v předvánočním shonu, potěšit se krásnou hudbou, kterou pedagogové netradičně doplnili ještě baletními variacemi malých posluchačů tanečního oboru na ZUŠ v Senici.  Setkat jsme se zde mohli také se slovenskými přáteli, což se o Vánocích má konat především.

Ačkoliv středeční koncert ve Skalici byl posledním letošním představením, za malý výlet stojí jistě jenom samo osvětlené historické město, pokud ještě tohle městečko hned za hranicemi dosud neznáte.

Jménem všech účastníků děkuji Radě města Velké Pavlovice, která nám krásný předvánoční zážitek umožnila bezplatným poskytnutím autobusu. Fotografům Františku Kobsovi a Oldřichu Otáhalovi za to, že se s námi podělili o své snímky.

Městská knihovna * Vánoční výlet do slovenské Skalice

Text: Mgr. Dana Růžičková, knihovnice Městské knihovny Velké Pavlovice / Foto: František Kobsa & Oldřich Otáhal / 21.12.2018