Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Přátelské utkání zástupců obcí Mikroregionu Hustopečska a Židlochovicka

Bezmála po roce se uskutečnilo odvetné přátelské utkání zástupců obcí Mikroregionu Hustopečska (neoficiálně si říkají "pampelišky") a Židlochovicka. Za dějiště zápasu byl vybrán areál TJ Sokol Němčičky, který vyhovoval jak po sportovní, tak společenské stránce.

Zahájení proběhlo v režii kapitánů Antonína Kadlece (obec Starovice) a Jana Vituly (město Židlochovice), kteří si navzájem předali věcné dary. Letos se nikdo z hráčů kupodivu nezranil, ale hned na začátku zápasu se hráči jali utěšovat chlapce, kterého překvapilo nebezpečné zvíře ne nepodobné bájnému psu baskervillskému. To nečekaně vtrhlo na plac a nehodlalo jej jen tak opustit. Reportérka byla bohužel zaneprázdněna jinou činností a tento incident nezachytila. Další průběh zápasu již nebyl ničím rušen a naši borci, zejména zásluhou neočekávaného výkonu gólmana Kadlece, porazili Židlochovicko 5:2. Těm nakonec nebyl nic platný ani přítomný malý maskot v modrém dresu ukrytý v dětském kočárku.

Za Hustopečsko bodovali 2x Příkazský, dále Barek, Sekanina a Kotík. O soupeřových střelcích se tiskové kanceláři nepodařilo nic bližšího zjistit. Je třeba také ocenit výbornou podporu publika ve složení Radek Valenta (obec Borkovany), fotografka Brigita Petrášová (obec Morkůvky), František Hlaváček (obec Křepice), Antonín Lengál (obec Šitbořice), Jiří Otřel (město Velké Pavlovice), Přemysl Pálka (manažer MAS Hustopečsko a DSO Modré Hory) a během utkání se zastavil fandit i Pavel Procházka (zastupitel Velké Pavlovice).

Leoš Vejpustek (tajemník Mikroregion Hustopečsko) byl připraven poskytnout hráčům masérské služby, ale ty nakonec nikdo nevyužil, protože měli strach, že by na ně nezbylo v udírně cigáro. Ten stihl také další role, jako trenér a vedoucí družstva, kde se mimo obvyklé činnosti staral hráčům též o dodržování pitného režimu.


Brigita Petrášová


 

Fotogalerii z přátelského fotbalového utkání otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2016 Ing. Přemysl Pálka


13-06-2016 PV