Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Přátelé z Echenonu navštívili Slavkov

V úterý 11. srpna navštívila francouzská delegace Slavkov a okolí. Vzpomínky na Bitvu tří císařů v roce 1805, kterou drtivě vyhráli francoužští vojáci pod vedením Napoleona, má dodnes pro tento národ velký význam. Balkon slavkovského zámku, za kterého den po vítězné bitvě poděkoval Napoleon svým vojskům, naše hosty dojal při vzpomínce na padlé syny francouzského národa i naplnil hrdostí na události staré přes dvě století.


V expozici zámku velmi zaujalo virtuální zpracování průběhu slavné bitvy. Poté autobus projel místa na bitevním poli a konečná byla na Staré poště, dalším významném místě, kde se odehrávaly porady francouzského štábu. Hosty provedl muzeem průvodce v stylové francouzské uniformě a umožnil dvěma odvážlivcům vystřelit z vojenské předovky, která byla součástí výzbroje armády v roce 1805.


V úterý večer proběhla v sokolovně večeře na rozloučenou. Hosté dostali dárky, které jim budou připomínat jižní Moravu. Byla připravena degustace vín modrohorských vinařů, k dobré náladě hrála kapela St. Medicinbal.

 

Fotogalerii z návštěvy franzouzkých přátel ve Slavkově a z večeře na rozloučenou
otevřete kliknutím na obrázek ...

 

Foto © 2009 Ing. Zdeněk Karber

13-08-2009