Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Přátelé country a rok 2014

Jaký byl? Veselý, smutný, přátelský, plný setkání s country kamarády z vesnic a měst, z dalekého i blízkého okolí. Tak jsme to zhodnotili na vánočně-silvestrovském večírku. Tančíme pro radost z pohybu, hudby a přátelského setkávání.  Tak to běží každý týden od ledna až do prosince.

Tančíme párové a řadové tance (těch umíme 24), kruhové a čtverylky (18), line tance (21), waltzy a valčíky (8). Celkem umíme 71 country tanců. Je to málo nebo moc? Pravdou je, že na country bálech pak usilovně pátráme v paměti a zažíváme legraci, než si vzpomeneme, jakže ten tanec začíná a jak se jmenuje?! Tak potom na zkouškách opakujeme a opakujeme, půl zkoušky „prokecáme“ a o tom to je – o setkání. Nechyběli jsme na jarním i podzimním semináři country tanců v Bludově u Šumperka.  Skvěle jsme se bavili a něco nového naučili.

To, co umíme, jsme předvedli na vystoupeních a přehlídce country tanců. Kde? Třeba v Ratíškovicích, Bílovicích nad Svitavou, ve Veselí nad Moravou, navštívili bály v Hustopečích, Moravském Žižkově, Prušánkách,  Opatovicích u Rajhradu, Velkých Bílovicích, Břeclavi, Mikulčicích, Bošovicích, Dolních Kounicích, Nížkovicích, Moravském Písku, Vlčnově, Němčičkách,…   Aktivit máme hodně, nelze o všech psát. O tom se můžete přesvědčit na našich stránkách: http://pratelecountry.blogspot.cz/.

Příjemná březnová procházka se sbíráním odpadků – to byl úklid města po lidech, kteří si neváží naší přírody. V červnu jsme díky podpoře města mohli příjemně oslavit 5 let trvání naší skupiny v zámeckém sklepě se skupinou Bíbři.

Už je nás o něco méně, ale pořád se nás schází kolem dvaceti. Naše taneční „plesová sezóna“ trvá celý rok. Každý měsíc navštívíme jeden či dva bály. Co víc si přát? Ať nám to dál „dupe“! Dokážeme si zajít na pivo, na vycházku,  vyjet na kole, navštívit společenské akce města, fandíme našim umělcům a fotografům… nebo si jen tak sedneme u ohýnku a opečeme klobásek… prostě si užíváme života!

A to také upřímně přejeme všem lidičkám, přátelům, skupinám i spolkům.

Za Přátele country Věra Chiabodová


 

Přátelé country z Velkých Pavlovic v roce 2014

 

 

 


09-02-2015-BK