Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pramínky zurčícího vodopádu hladí po duši...

Hledáte také občas návod na stoprocentně účinný relax? Jezdíte na nákladné výlety do termálních koupelí a nebo na vysokohorské túry? A přitom – „pod svícnem je největší tma“. Stačí udělat pár kroků, nemusíte ani za hranice města, a octnete se rázem v oáze klidu, na místě pro odpočinek jako stvořeném. Řeč je o nové podobě kdysi nevzhledného lesíka u zastávky ČD, který se postupem času a náročnou prací pomalu přeměnil v krásný moderní lesopark.

Lavičky zvou k posezení, písčité plochy lákají děti k dovádění, pohled do zeleně je pravým balzámem na nervy, jezírko uklidňuje lesklou hladinou a zcela nový zurčící kaskádový vodopád doslova hladí po duši…

Nevěříte? Přijďte se přesvědčit!

 

Telegraficky - aktuální dění v lesoparku

V těchto dnech probíhají v lesoparku u zastávky ČD dokončovací práce v okolí jezírka, které od podzimu oživuje městskou zeleň u říčky Trkmanky. Nedávno bylo vybudováno molo nad vodní hladinou a dva mostky přes strouhu.

V pátek 23. dubna 2010 byl dodavatelskou Závlahy&zahrady z Brna zprovozněn i systém, který přivádí do kamenného koryta vodu a do jezírka tudíž zurčí pramínky z malého vodopádu. Doufejme, že voda tekoucí přes kameny potěší všechny návštěvníky parku a umožní jim strávit příjemné chvíle u vody hlavně v letních horkých měsících.

 

Fotogalerii z LESOPARKU u zastávky ČD otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2010 Ing. Zdeněk Karber

 

23-04-2010-BK