Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pracovníky služeb města prověřuje zimní údržba města

Minulý týden zasypal naše město sníh. Po několika letech tak máme ve Velkých Pavlovicích dlouhou „Ladovskou zimu“. Sníh udělal radost všem co milují zimní období, obzvláště dětem a vyznavačům zimních sportů – u nás ve městě konkrétně bruslařům. 

Pracovníci služeb města už takovou radost nesdílí. Zimní nadílka a velké mrazy pro ně znamenají zastavení téměř veškerých venkovních prací a starat se pouze o úklid sněhu ze silnic a chodníků a také provádět údržbu ledu na bruslení. 

Sněhová nadílka zaměstnala minulý týden v noci ze středy na čtvrtek pracovníky Služeb města na celý den. Sníh byl z chodníků odmeten a z komunikací odhrnut. Silné mrazy sníh podržely. O víkendu se měla dostavit obleva, kdy také další sníh připadl. V době oblevy bylo rozhodnuto, že se sníh odmetat nebude. Ten bohužel nestihl roztát a přimrzl. 

Tímto se omlouváme občanům města za podcenění situace. Později jsme na nastalou situaci reagovali posolením chodníků, ale od určité teploty už sůl nereaguje.

Text: Petr Hasil / 20.1.2017