Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pracovníci Služeb města Velké Pavlovice mají napilno, jako každé letní prázdniny

Pokud by jste chtěli vědět, co vlastně všechno pracovníci Služeb města Velké Pavlovice stíhají dělat a co ne, čtěte dále. Necháme Vás nakouknout pod pokličku trošku detailněji.

Tři až čtyři pracovníci se podílí každý den, celý tento týden, na rekonstrukci vodovodního řadu v ulici Herbenova. Ty ještě doplňují brigádníci, kteří před bagrem rozebírají starou dlažbu. Rozebírání dlažby není třeba dělat každý den.

V pondělí (15.7.) bylo provedeno v ulici Herbenova ještě napojení chodníku z ulice Bří Mrštíků, aby chodníky navazovaly na sebe a nebylo nutné obcházet staveniště.

Sečení a mulčování trávy. To je také jedna z činností, která se opakuje téměř denně. Tento týden sekali dva pracovníci s křovinořezy, jeden s traktorovou sekačkou a jeden s velkým mulčovačem. A kde se sekalo? Ulice Zelnice, meze směrem na Starovičky, ulice Hodonínská, sběrný dvůr a v okolí polních cest.

Očista od plevele. Nekonečná práce. Očištěn byl kompletně chodník z ulice V Údolí do ulice Pod Břehy a průběžně byl plevel odstraňován ze zahrádek ve městě. Ale jak je psáno, dokončeno nebude toto asi nikdy.

Tento týden bylo spotřebováno i několik kilogramů barvy. Fasádní barvou byly natřeny betonové odpadkové koše po celém městě, některé dřevěné konstrukce po trase naučné stezky „Zastavení v kraji vína a meruněk“ a jak jste se mohli dočíst v dřívější aktualitě, barva byla použita i na dětské hry na komunikaci u kolejí.

Po delší době se dočkal údržby i tzv. „kruháč“ mezi budovou 1. stupně a 2. stupně základní školy. Popínavý keř byl ostříhán a živé ploty také.

Na dvoře městského úřadu byly natřeny lavice, které byly rozmístěny do lesoparku, na technice byly provedeny drobné opravy.

Dnes (čtvrtek 18.7.) byla započata pokládka rákosu na dřevěnou konstrukci v areálu za sokolovnou.

Zednické drobné práce byly provedeny na velkopavlovickém gymnáziu a také v jednom z bytů. Opraveny byly rovněž dvě propadliny na chodnících.

Služby města * Prázdninová pracovní náplň

Text: Petr Hasil, místostarosta města Velké Pavlovice / Foto: Petr Hasil / 18.7.2019