Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pracovní a přátelské setkání ve Ždírci nad Doubravou

V rámci spolupráce mezi Městy Velké Pavlovice a Ždírec nad Doubravou navštívili v úterý dne 16. února 2010 pracovníci městského úřadu partnerské město na Vysočině, kde byli naši zástupci přivítáni starostou města Janem Martincem a místostarostou Jiřím Pavlíčkem.

Co se týká počtu obyvatel, obě města jsou přibližně stejně velká. I když jsou zařazena do jednoho společného operačního programu ROP Jihovýchod, mají zcela jiný charakter vyplývající z polohy města v rámci přírodních a klimatických podmínek i svého vývoje. A právě porovnání práce a činnosti obou měst bylo hlavním důvodem pracovního setkání.

První zastávkou se stal dům s pečovatelskou službou a příjemné rozhovory s místními a „velmi spokojenými“ obyvateli tohoto krásného objektu. Velkopavlovickým občanům právě takový podobný dům ve městě citelně chybí. Pracovníci města dále měli možnost navštívit městský úřad, knihovnu s turistickým informačním centrem i jednu z mnoha dřevozpracujících firem.

Diskutovalo se zejména o účetnictví, činnosti stavebního úřadu a služeb města. Jedním z důvodů byla také příprava společných setkání občanů obou měst. Již v dubnu se otevírá možnost jednodenní návštěvy pro naše seniory, další spolupráce se předpokládá mezi školami, sportovci i dalšími zájmovými organizacemi.

První kontakty s městem Ždírec nad Doubravou byly navázány před třemi lety, město se velmi rychle rozvíjí v oblasti průmyslu i nové, moderní bytové výstavby. Určitě bude zajímavým místem pro návštěvu velkopavlovických obyvatel.   

 

Více se o městě Ždírec nad Doubravou dovíte na oficiálních webových stránkách
po kliknutí na adresu
www.zdirec.cz

 

Fotogalerii z návštěvy města ŽDÍREC NAD DOUBRAVOU
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv města Ždírec nad Doubravou

19-02-2010-BK