Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pozvánka na zajímavou vernisáž

Nevíte kam o víkendu? Obec Kobylí, Muzeum obce Kobylí a ZŠ Kobylí Vás srdečně zvou na vernisáž výstavy fotografií Jindřicha Štreita „BRÁNA NADĚJE“. Vernisáž se bude konat v neděli 21. června ve 14.00 hod. v budově muzea. Výstavu uvede Břetislav Rychlík, v doprovodném programu vystoupí Kobylský kvartet za doprovodu cimbálu. Výstava potrvá do 26. července 2009.

Jindřich Štreit

Dnes již světoznámý fotograf Jindřich Štreit (nar. 1946) se výrazně zapsal do dějin české fotografie v osmdesátých letech dvacátého století. Už tehdy vytvořil ojedinělý soubor o vesnicích Bruntálska, kde žil. Při tom se stal asi jediným českým fotografem, který byl vězněn za svou tvorbu, a to nejen za snímky které vystavil, ale také za negativy, které mu byly zabaveny při domovní prohlídce.

V letech 1978 - 1991 se mu podařilo zachytit v několika malých obcích podobu reálného socialismu a ještě k tomu přinést osobitou autorskou výpověď o lidském údělu. Bez nadsázky se dá říci, že tím objevil pro světovou fotografii českou vesnici. Nejvlastnějším tématem jeho snímků jsou mezilidské vztahy, intimita a každodennost života, někdy v absurdní podobě.

Od roku 1994 se stává Jindřich Štreit nezávislým uměleckým fotografem. Vyučuje na Institutu tvůrčí fotografie Filozoficko-přírodovědecké fakulty Slezské univerzity v Opavě. Na Filmové a televizní fakultě Akademie múzických umění v Praze, kde deset let externě působil na katedře fotografie, se v roce 2000 stal docentem pro obor fotografie.

Od roku 1991 pracuje na dokumentárních projektech ve Francii, Anglii, Rakousku, Německu, Číně, Rusku, Maďarsku a České republice. 

 16-06-2009