Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pozvánka na vernisáž výstavy "3 ZASTAVENÍ"

Městská knihovna Velké Pavlovice spolupracuje již 10 let se skupinou amatérských fotografů regionu. Vzhledem k tomu, že součástí knihovny je také turistické informační centrum a redakce Velkopavlovického zpravodaje, hledali jsme možnost, jak se revanšovat fotografům za to, že od nich neustále požadujeme fotografie do médií a pro propagaci města, a nastartovali jsme program odborných seminářů a workshopů. Od roku 2010 do 2011 jsme realizovali mezinárodní projekt Uměním poznáváme své sousedy, pro spolupráci v projektu jsme našli Záhorské osvětové středisko v Senici na Slovensku. Díky přízni jeho ředitelky, RNDr. Ĺubice Krištofové a dalších slovenských kolegů, trvá naše spolupráce dosud. Za tu dobu jsme společně zorganizovali více než 20 odborných seminářů a workshopů, hlavně díky tomu, že při ZOS Senica vznikl fotoklub, který mohl dosáhnout na finanční prostředky na odborné vzdělávání fotografů. V Pavlovicích jsme kromě uvedeného projektu měli např. workshopy „Práce se světlem“, Architektura města“ nebo „Studiový portrét“. Naši fotografové měli možnost zúčastnit se seminářů ve slovenských Rozbehoch, jak v roce 2016, tak v roce 2017.  Moravští i slovenští fotografové tak mohli pracovat pod vynikajícími pedagogy a lektory, jako byli Mgr. Fero Tomík ze Skalice, Mgr. Rudolf Lendel z Bratislavy, Petr Drábek z Hodonína, poslední dva roky pracují s fotografkou a pedagožkou dr. Petrou Cepkovou z Bratislavy. Společných výstav jsme měli za celou dobu 12. Moravských fotografů se ve skupině postupně vystřídalo téměř 30.

Právě výsledné práce z letošního projektu tématických uměleckých prací  Fotoklubu při ZOS v Senici, na základě zadání Petry Cepkové, budou vystaveny na reprezentační výstavě, kterou zahájíme vernisáží v pátek 19. října 2018 ve výstavním sále Městského úřadu Velké Pavlovice.  Fotografové představí svou letošní celoroční práci. Výstava má název „3 zastavení“ a každý z velkopavlovických i slovenských fotografů musel zpracovat a připravit pro výstavu 3 zadaná témata: Introspekce – Tělo v krajině/krajina těla a Všední věci všedních dnů. Vzhledem k významu výstavy se mohou návštěvníky vernisáže těšit i na krásný kulturní program. Výstava ve Velkých Pavlovicích potrvá do 9. listopadu 2018, poté ji budou moci vidět návštěvníci v Senici.

Městská knihovna * Příprava sálu na výstavu "3 ZASTAVENÍ"

Text: Mgr. Dana Růžičková / 15.10.2018