Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pozvání na Velkopavlovické ostatky 2018

Letos se již po čtvrté sejdeme v sobotu 10. února na obnovených Velkopavlovických ostatcích, abychom si zvesela užili poslední hodiny masopustního období, symbolicky jej ukončili a připravili se na dlouhé období půstu. 

Ve 14 hodin se tentokrát sejdeme u Radnice – Městského úřadu a po svolení od starosty obejdeme s veselým průvodem některé hospodáře a vinaře (Vinařství V&M Zborovský, Vinařství Buchtovi, Vinařství Valovi, Vinařství Luboš Zborovský, Sokolovna).

Po 16. hodině bude v sokolovně připraven kulturní program (účinkuje DFK Floriánek, Hanáckoslovácký krúžek, ŽS Jarabinky, Presúzní sbor a jako host Old Stars Břeclav). Následovat bude beseda u cimbálu (i harmoniky:-)), během níž se můžete zúčastnit tradičních ostatkových her.

Od 20 hodin bude k tanci a poslechu vyhrávat pro změnu dechová hudba Bílovčanka. A aby vás snad někoho nenapadlo křepčit i o půstu, basu pro jistotu pochováme taky!

Budete vítání všichni v tradičních i netradičních kostýmech či krojích!
Velkopavlovické tradice žijí, přijďte je prožít s námi.

Plakát na VELKOPAVLOVICKÉ OSTATKY 2018 * otevřete kliknutím ZDE

Text: Bc. Zita Dvořáková, MSc, ředitelka Ekocentra Trkmanka Velké Pavlovice / 24.1.2018