Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Pozor na zloděje!

V našem městě byl zaznamenán nárůst krádeží. Zloději už nekradou pouze nezabezpečené věci, ale nebojí se vloupat ani do různých chatek či chatrčí u vinic, nebo dokonce do garáží, které jsou uzamčeny ať už zámkem visacím nebo klasickým. Zaznamenány jsou i krádeže drobného majetku ze dvorů domů.

Doporučujeme občanům, aby si řádně zabezpečili své nemovitosti, ve kterých dražší věci uchovávají. Nestačí pouze dveře nebo vrata uzamknout tzv. dózickým zámkem, je potřeba si opatřit zámky kvalitnější. Pokud už se rozhodnete kvalitnější zámek zakoupit, musíte mít na paměti, že dobrý zámek k sobě potřebuje i dobré dveře.  Jde ovšem taky o peníze. O ty jde ostatně i zlodějům.

V případě, že se Vám zdají finance vynaložené do pořízení zámku či dveří vysoké, ukládejte si vrtačky, sekačky, křovinořezy, kola a jiné věci, které jdou dobře zpeněžit v bazaru, na takových místech, kam nemá zloděj snadný přístup. (Dobře zabezpečené sklepy pod domy, chodby rodinných domů.) Určitě se Vám investice do pořádného zabezpečení vrátí.

Dobrá rada nakonec: Nenechávejte nic na očích cizím lidem (za plotem atd.). Zloděj si toho může při obchůzce města všimnout a potom se k Vám večer vrátí.

Petr Hasil 

 

30-03-2011 PV