Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Poznej Modré Hory hrou ilustrovaného modrohorského pexesa

Seznamte se s Modrými Horami prostřednictvím nového ilustrovaného pexesa. Objevte malebná místa této krásné krajiny i její bohaté tradice. A klidně si vezměte pexeso na výlet s sebou, až budete Modré Hory poznávat na vlastní oči.

Děti ze všech mateřských škol a I. stupňů základních škol modrohorských obcí Vrbice, Němčičky, Bořetice, Kobylí a města Velké Pavlovice dostaly dárek k zahájení školního roku ve formě ilustrovaného pexesa se zajímavostmi svého regionu, se kterými se budou mít možnost seznamovat ve škole i doma.

Svazek obcí Modré Hory se chce věnovat v rámci dlouhodobé strategie především dětem cestou seznamování se s místními zajímavostmi, přírodou, národopisem a komplexní vlastivědou. Přichází tedy po loňských zdařilých omalovánkách letos s tímto ilustrovaným modrohorským pexesem.

Poděkování za toto pexesové pokračování a také za podporu dalšího nasměrování strategie regionální podpory směrem k místním rodinám s dětmi určitě patří všem zastupitelům, a hlavně starostům Svazku obcí Modré Hory:

pan starosta Tomáš Bílek (předseda svazku obcí MH) - OBEC VRBICE
pan starosta František Petrásek (místopředseda svazku obcí MH) - OBEC BOŘETICE
pan starosta Petr Hasil – MĚSTO VELKÉ PAVLOVICE
pan starosta Pavel Kotík – OBEC KOBYLÍ
pan starosta Zbyněk Slezák – OBEC NĚMČIČKY

Velké díky ovšem patří autorce omalovánkových i pexesových kreseb Sáře Šíblové z Němčiček za opravdu skvělou práci.

Nejen modrohorské omalovánky, ale i pexeso určitě potěší i návštěvníky našeho regionu, kteří u nás tráví rodinnou dovolenou. Budou si je moci zakoupit v některých gastrozařízeních, vinařstvích, penzionech či hotelech v regionu nebo také v TIC Velké Pavlovice (1 kus za 30 Kč).

Dětem, rodičům, prarodičům i všem učitelům přejeme příjemně strávené chvíle u nového pexesa a věříme, že děti namotivují své rodiče k malému rodinnému výletu nejen po své obci, ale i do sousedních. Při putování modrohorskou krajinou určitě pomůže i mapa nejoblíbenějších turistických cílů.

Přejeme všem modrohorským dětem úspěšný nový školní rok plný radosti a úsměvů!

Modré Hory * Nové pexeso s obrázky z pěti obcí Modrých Hor autorky Sáry Šíblové

Text: Lukáš Stávek, manažer Svazku obcí Modré Hory / Foto: Archiv SO Modré Hory / 10.10.2023