Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Poznání a přátelství je zárukou dobrého kolektivu

Naše třída 1.A je na gymnáziu úplným nováčkem. Vedení školy a náš třídní učitel nám nabídli možnost prožít v nově tvořícím se kolektivu dvoudenní program plný zajímavých aktivit. V pondělí 14. září 2009, pod vedením našich učitelů Rubáše a Kadlece, jsme v ranních hodinách odjeli na adaptační kurz do rekreačního střediska Březová v Rokytnici nad Rokytnou.

Cesta vlakem a autobusem, i přes menší zpoždění, netrvala dlouho a v poledních hodinách jsme se ocitli na základně v Březové. Cesta na místo soustředění se neobešla bez ztrát. Přišli jsme o lékárničku, ale díky naší šikovnosti jsme ji za celou dobu nepotřebovali.

Ve středisku nás již čekal instruktor Tom, který nám ukázal areál a naše pokoje. Po dobrém obědě a s plnými žaludky se pouštíme do prvního úkolu, kterým je pro nás paintball. Těm, kterým paintball učaroval, si jej večer vyzkoušeli ještě jednou. Ostatní co paintballu nefandí, stříleli z luku.

Zajímavou aktivitou byla „rambodráha“. Po dvojicích jsme zdolávali různě náročné překážky s tím, že jsme si ještě k tomu házeli „frisbee“. Spolužáci co měli frisbee, museli stát na místě.

Po probuzení do druhého dne nás čekalo lezení přes lanové překážky, při kterém jsme se přenesli do světa opic. Pro silné povahy následovala horolezecká věž. Až nahoru vylezl jen málokdo a někteří si zkusili i jištění. Potom jsme vyzkoušeli malou horolezeckou stěnu, která už byla o něco lehčí.

Před odjezdem pro nás instruktor Tom, jako překvapení připravil bonusové hry, při nichž jsme museli pracovat jako jeden tým.

Čas utekl takovým tempem, že adaptační výlet je u konce a pořizujeme si na památku společnou fotografii. Program splnil naše očekávání, líbil se všem a poznali jsme jeden druhého.


Studenti 1.A, Gymnázium Velké Pavlovice

 

Fotogalerii ze studentského adaptačního kurzu v rekreačním středisku Březová
otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto: Archiv Gymnázia Velké Pavlovice

 

25-09-2009