Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Požár sklepa v Kobylí

Velkopavlovičtí hasiči se v noci z pondělí na úterý zúčastnili likvidace požáru v Kobylí. Siréna vzbudila hasiče do „zamrzlé noci“ po druhé hodině ranní. Stromy obalené ledem dávaly výstrahu, že je potřeba jet opatrně k hasičské zbrojnici i z hasičské zbrojnice.  Silnice do Kobylí byla „nasolená“ z předchozího dne, takže naštěstí neklouzala i tak byla opatrnost na místě.

Na místě požáru požádal velitel domácí jednotky o jednoho muže v dýchací technice s tím, že je potřeba provést ve sklepě, který byl silně zadýmený, průzkum. Ve sklepě pod RD bylo zjištěno, že hořelo pravděpodobně u kotle na tuhá paliva, kde bylo místo zakropeno. Dále bylo otevřeno sklepní okénko a bylo požádáno o zastavení přívodu vody do RD, protože byla ve sklepě roztavená jedna z plastových trubek vodovodu. Poté byla hasiči (opět v dýchací technice) vynošena ze sklepa část dřeva a jiného materiálu, aby se dostali k ohnisku požáru.

Příčina požáru nebyla v době (3.36hod.) našeho odjezdu známa, tu určí až vyšetřovatel příčin požárů.

Petr Hasil

 


Ilustrační foto: Archiv JSDH Velké Pavlovice

 

02-12-2014 PV