Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Požár skladiště i záchrana psa

Ve středu 23. dubna vyjížděla jednotka SDH Velké Pavlovice k požáru skladiště na vlakovém nádraží Šakvice v Hustopečích. Dva naši hasiči použili při vstupu do zakouřeného objektu dýchací techniku. Po rozebrání střechy a likvidaci požáru dvěma proudy vysokotlaké vody se vrátila jednotka zpět.

K dalšímu zásahu byli přivoláni ve čtvrtek 24. dubna do Němčiček. Jednalo se o vytažení psa ze studny. Pes se do studny probořil přes záklop studny. Jak dlouho se v ledové vodě nacházel, nebylo jasné, nedovedl to upřesnit ani majitel. Pes byl klidný - pravdpodobně vyčerpaný. Jinak by se 47 kilový rotvajler choval zcela jistě jinak.

Do studny se spustil velitel PS Hustopeče, psa za pomocí lezecké výbavy uvázal a poté byl vytažen. Ostatní hasiči asistovali (spuštění žebříku, jištění lezce, jištění psa, dodávka vzduchu lezci, aj.) Pro doplnění uvádíme, že se jednalo o hloubku studny cca 6 metrů s tím že vody bylo ve studni cca 2 metry. Po zásahu byl pes odvezen majitelem k veterináři.

Petr Hasil

 

Zdroj: SDH Velké Pavlovice

 

25-04-2014 PV