Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 700/40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Požár budovy u lyžařského svahu v Němčičkách

Ve středu 22. dubna ve 22.04 hod. svolala hasiče siréna na budově základní školy k požáru nízké budovy u lyžařského vleku v Němčičkách. Hasiči při jízdě k požáru musí provádět tzv. průzkum, aby byli vybaveni v době příjezdu k zásahu vhodnými prostředky. Pokud se jedná o požár nízké budovy, zpravidla si minimálně dva hasiči už při jízdě nasazují dýchací přístroj, což se dělo i ve středu večer. Dým i plameny byly vidět z velké dálky a bylo jasné, že se brzy domů nevrátíme.

V době příjezdu našeho vozidla k ubytovně byla na místě jednotka z Horních Bojanovic. V budově se nenacházela žádaná osoba, ani zvířata. Bylo zahájeno hašení a také bylo osvětleno místo požáru.  Jak se sjížděli další hasiči, byly nataženy další proudy vody a mohly se pomalu začít rozebírat podhledy a ohniska požáru dohašovat. Hasiči v DT prozkoumali i interiér budovy. Posléze i do interiéru budovy byly nataženy dva proudy. Hašeno bylo i dříví ve dvoře ubytovny. Kolem druhé hodiny ranní se podařilo požár lokalizovat, což znamená, že se přestaly šířit plameny. Ano čtete správně, po čtyřech hodinách. Požár se totiž stále šířil dutinami stropů v podkroví a bylo potřeba ohniska vyhledávat termokamerou a uhasit je. Možnost přístupu k ohniskům? Rozříznout střechu (šindel+desky) pomocí motorové pily nebo rozsekat sádrokartonové desky zevnitř. Prováděny byly oba dva způsoby.

Postupně sádrokarton na stropech nasával vodu a povoloval. Na schodišti povolil zcela a spadl dvěma našim hasičům za patama. Proto byly proseknuty trhacím hákem do stropů díry, aby voda volně odtekla.

Po celkové likvidaci požáru se hasiči rozjeli domů (cca 3.30 hod.) a na místě zůstala pouze na dohlédnutí jednotka z Horních Bojanovic.


Petr Hasil
velitel družstva JSDH Velké Pavlovice zasahujícího při požáru


 

Fotogalerii ze zásahu otevřete kliknutím na obrázek...

 

Foto © 2015 Archiv JDH Velké Pavlovice

 

24-04-2015 PV