Menu
Městský úřad Velké Pavlovice Náměstí 9. května 40, 691 06  Velké Pavlovice tel: +420 519 428 101, e-mail: podatelna@velke-pavlovice.cz
Rozhledna - obrázek v záhlaví
Meruňky - obrázek v záhlaví
Víno - obrázek v záhlaví
Kostel - obrázek v záhlaví
Hody - obrázek v záhlaví
Sad - obrázek v záhlaví

Povinná výbava na dovolenou – aspoň jedna kniha

Tu totiž na rozdíl od plavek nebo kola použijete, i když venku prší.

Už za pár dní začíná doba dětských prázdnin a také čas dovolených. Jako každý rok si Městská knihovna připravila pro své čtenáře a čtenářky spousty nových titulů, které si můžete s sebou sbalit do kufru na chalupu, k moři i na dovolenou do hor. Přece jen, tento rok si nemůžete být jistí, zda vám větší část dovolené neproprší… 

Horkými novinkami osvědčených autorů jsou Plachetnice na vinětách Jiřího Hájíčka, Čmelák Haliny Pawlowské, Převážně zdvořilý Leopold M. Viewegha nebo Mlsná huba Magdy Váňové. Milovníci Vondrušky mohou pokračovat ve čtení druhého dílu Křišťálového klíče, F. Niedla zase sedmým dílem Já, rytíř. Od Radky Třeštíkové máme rovnou dva tituly Dobře mi tak a Foukneš do pěny. Novinky na léto má i T. Keleová-Vasilková, A. Jakoubková, Mlynářová, Ellen Bergová nebo Jojo Moyesová. Zaručeným tipem na odpočinkovou knihu je Kavárna u anděla, Gardedáma, Sestřička, Osmý život nebo Kde rostou divoké třešně.

Tolik žádané thrillery a krimi romány jsme obohatily o osvědčené autory – jako je T. Weaver, J. Patterson, M.H. Clarková, J. Lutz, Daniel Cole, L. Jackson či Volter Kutscher.  Vybraly jsme ale i zajímavé knižní debuty – Zatímco jsi spala, Vražedné úmysly, Jeden z nás či Zapomenuté dívky. Dále jsme zkompletovaly sérii šesti historických detektivek z rudolfinské doby od Juraje Červenáka.

Velkou spoustu knih pro děti a mládež jsme pro naše čtenáře připravily už na Mezinárodní den dětí, ale nechybí ani v našem seznamu ZDE.

Dále si obrovské poděkování zaslouží čtyři naše čtenářky, které nám darovaly z jejich knihovny kvalitní a současné romány, včetně cizojazyčných. Takže jim v dnešní “GDPR době“ ochrany osobních údajů děkuji aspoň takto anonymně, ony se poznají. Velice si toho vážíme. 

Text: Lucie Gawlová, knihovnice / 26.6.2020